Reklama

Wiadomości

 • 2 czerwca 2022
 • 9 czerwca 2022
 • wyświetleń: 5374

Pomoc pogorzelcom z ul. Kubicy - zbiórka i akcja remontowa

W poniedziałek, 30 maja doszło do pożaru mieszkania przy ul. Kubicy 13. Ogień zabrał rodzinie dach nad głową. Spowodował również szkody w czterech lokalach na wyższych piętrach. Tyszanie zorganizowali zbiórkę pieniędzy i ubrań na rzecz poszkodowanych. Chcą też ruszyć z akcją remontową! Wspólnymi siłami pomożemy rodzinie odbudować swój dom na nowo!

W wyniku pożaru zostało doszczętnie zniszczone mieszkanie przy ul. Kubicy 13 - 30.05.2022 · fot. 112tychy.pl


Sytuacja, w której znajdują się obecnie mieszkańcy jest ciężka, gdyż pożar zabrał dorobek ich życia i również dach nad głową. Mieszkanie, w którym doszło do pożaru zostało doszczętnie zniszczone. Konieczne jest wykonanie prac związanych z usunięciem sadzy ze ścian i podłóg, a następnie oczyszczenie ich po pożarze z wszelkich szkodliwych związków chemicznych. Przeprowadzenie tych działań pozwoli na przystąpienie do prac remontowych w tym wykonanie wszystkich instalacji (prąd, gaz, woda). W mieszkaniach na wyższych piętrach są popękane szyby w oknach i odymione ściany.

Potrzeby rodziny, której spaliło się mieszkanie są ogromne, dlatego organizatorzy zbiórki zwrócili się do ludzi dobrej woli o pomoc.

W pierwszym etapie potrzebne są wszelkiego rodzaju narzędzia remontowe: szpachelki, pędzle, młotki itp. Dodatkowo każda para rąk przyda się do pomocy!

- Poszukujemy ludzi dobrej woli, firmy, które są w stanie nieodpłatnie lub w przystępnych cenach pomóc w powrocie tym ludziom do normalnego życia. Potrzebne będą wszelkie materiały remontowo - budowlane m.in. gips, płyty GK, stelaże, profile itp - mówią inicjatorzy akcji.

- Tyszanie wiele razy pokazaliście swoje cudowne serca! Dziś to nasza tyska rodzina potrzebuje pomocy, dlatego pokażmy wszystkim, że mieszkańcy Tychów potrafią się zjednoczyć i pomóc nie tylko uchodźcom ale również swoim sąsiadom - zachęcają.

Pieniądze na rzecz pogorzelców można wpłacać na zbiórkę:Dodatkowo potrzebne są ubrania, w miarę możliwości nowe:

 • dziewczęce w rozmiarach: 116/122, buty 26 oraz 164, buty rozmiar 38
 • dla kobiety w rozmiarze L/XL, buty rozmiar 37, męskie w rozmiarze XL, buty rozmiar 42.


Zbiórka została zorganizowana przez:

 • Aleksandrę Pabian - Radną Miasta Tychy
 • Patrycję Kosowską-Pawłowicz - Radną Miasta Tychy
 • Marcina Tomaszka
 • Katarzynę Kulę
 • Portal Tyskich Służb Ratowniczych 112Tychy
 • Bar Mleczny Andromeda.


W sprawie pomocy można kontaktować się z redakcją portalu 112 Tychy.

Loading...

ar / tychy.info

źródło: 112tychy.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.