tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 26 maja 2022
  • 30 maja 2022

Czerpali korzyści z męskiej prostytucji. Oskarżony tyszanin

Prokuratura Okręgowa w Katowicach skierowała do Sądu Rejonowego Katowice - Wschód w Katowicach akt oskarżenia przeciwko 5 osobom, którym zarzucono popełnienie przestępstw polegających na czerpaniu korzyści z uprawniania prostytucji przez inne osoby oraz ułatwianiu uprawiania prostytucji innym osobom. Jednym z oskarżonych jest 50-letni mieszkaniec Tychów. Przypisuje się mu popełnienie 10 czynów. Grupa działała głównie na terenie woj. śląskiego.

areszt, policja
Czerpali korzyści z cudzej prostytucji. Oskarżony tyszanin · fot. KMP Tychy


Osoby, które świadczyły usługi seksualne to mężczyźni. Do zdarzeń objętych aktem oskarżenia dochodziło w okresie od 2005 do 2016 roku, na terenie wielu miast w Polsce. Jak wynika z przeprowadzonych w śledztwie dowodów oskarżeni zajmowali się sporządzaniem anonsów w intrenecie, werbowaniem osób do pracy, odbieraniem telefonów od klientów i umawianiem spotkań, aż wreszcie przygotowaniem lokali w których spotkania odbywały się i udostępnieniem mieszkań. Dowody zgromadzone w śledztwie wskazują, że wszyscy oskarżeni, poza jedną osobą, czerpali z uprawiania przez inne osoby prostytucji korzyści majątkowe.

Ustalenia wskazują, iż 3 osoby oskarżone z popełnienia przestępstwa sutenerstwa uczyniły sobie stałe źródło dochodu, które stanowiło ich główny, a czasem jedyny zarobek. Łączna kwota korzyści majątkowej osiągnięta przez oskarżonych, wynikająca z zarzutów aktu oskarżenia, stanowi kwotę nie mniejszą niż 420 tysięcy złotych.

- Oskarżeni odpowiedzą także za inne przestępstwa, w tym: podrabianie dokumentu, groźby karalne, stosowanie gróźb bezprawnych w celu zmuszenia do określonego zachowania, posiadanie treści pornograficznych z udziałem małoletnich - mówi Rzecznik Prasowy Prokuratury Okręgowej w Katowicach Marta Zawada-Dybek.

W toku śledztwa wszyscy podejrzani przyznali się do popełnienia zarzucanych im czynów. Początkowo wobec trzech osób podejrzanych, stosowny był środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Obecnie wobec wszystkich osób objętych aktem oskarżenia stosowane są wolnościowe środki zapobiegawcze. Dwie osoby oskarżone były karane za przestępstwo związane z czerpaniem korzyści z uprawiania prostytucji przez inne osoby. Czyny zarzucone podejrzanym są zagrożone karą pozbawienia wolności do 5 lat.

ar / tychy.info
źródło: Prokuratura Okręgowa w Katowicach

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.