tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 25 maja 2022

Tychy w czołówce najbardziej cyfrowych gmin Spisu Powszechnego

Tychy znalazły się na czwartym miejscu najbardziej cyfrowych gmin Narodowego Spisu Powszechnego 2021 tuż za Katowicami, Siemianowicami Śląskimi oraz gminą wiejską Jasienica.

Tychy w czołówce najbardziej cyfrowych gmin Spisu Powszechnego - przekazanie nagród - 25.05.2022
Tychy w czołówce najbardziej cyfrowych gmin Spisu Powszechnego - przekazanie nagród - 25.05.2022 · fot. UM Tychy


Konkurs Prezesa GUS na najbardziej cyfrową gminę Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 skierowany był do gmin i miał na celu aktywne promowanie idei samospisu internetowego w trakcie trwania Spisu, a zadaniem konkursowym było zachęcenie przez gminę jak największej liczby zobowiązanych na jej terenie osób fizycznych do dokonywania samospisu internetowego.

Tychy zostały laureatem konkursu na najbardziej cyfrową gminę Narodowego Spisu Powszechnego 2021. Nasze miasto znalazło się na czwartym miejscu najbardziej cyfrowych gmin Narodowego Spisu Powszechnego. Dodatkowo - jako jedyne miasto w województwie śląskim Tychy otrzymały nagrodę specjalną Prezesa GUS za zaangażowanie we współpracę z urzędem statystycznym i wykazanie największej aktywność wśród społeczności lokalnej.

Dziś (25 maja) Prezydent Tychów Andrzej Dziuba odebrał gratulacje z rąk Aureli Hetmańskiej, Dyrektor Urzędu Statystycznego w Katowicach. Nagrodą za zajęcie 4. miejsca jest 7 laptopów dla gminy. Nagroda specjalna to urządzenie wielofunkcyjne.

Urząd Miasta Tychy odwiedziły: Aurelia Hetmańska - Dyrektor Urzędu Statystycznego w Katowicach, Renata Włodarska - Kierownik Działu Udostępniania Informacji oraz Dorota Gwóźdź - Kierownik Wydziału Badań Ankietowych, które przekazały nagrody. W spotkaniu udział wzięli: Aneta Luboń-Stysiak - Sekretarz Miasta Tychy oraz Piotr Solik - Naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich, Koordynator Biura Spisowego w Tychach.

ar / tychy.info
źródło: Powiat

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.