tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 25 maja 2022
  • 27 maja 2022

[ZDJĘCIA] Młodzi tyszanie kradli koła samochodowe

Bieruńscy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn, którzy na parkingu kradli wyposażenie samochodu. Młodzi mieszkańcy Tychów usłyszeli już zarzuty za to przestępstwo. Jeden z nich dodatkowo będzie odpowiadał za posiadanie środków odurzających.

Młodzi tyszanie kradli koła samochodowe w Bieruniu - 05.2022 · fot. KPP Bieruń


Do zdarzenia doszło 19 maja około północy. Policjanci patrolujący ulicę Lędzińską w Bieruniu, na jednym z parkingów zauważyli dwóch mężczyzn, którzy znajdowali się przy uniesionym na podnośniku samochodzie bez kół. Jak się okazało, 4 aluminiowe felgi wraz z oponami znajdowały się już w bagażniku samochodu, którym złodzieje przyjechali na miejsce przestępstwa. Oprócz kół zdążyli też już ukraść inne elementy i wyposażenie pojazdu. Łączna wartość strat powstałych w wyniku tego przestępstwa została oszacowana na 1,5 tysiąca złotych.

Młodzi mężczyźni zostali zatrzymani i trafili do policyjnej izby zatrzymań. To mieszkańcy Tychów w wieku 20 i 22 lata. Żaden z nich nie miał wcześniej konfliktu z prawem. Niestety czyn, którego się dopuścili jest poważnym przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Zebrany przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie podejrzanym zarzutów. Na konto 20-latka oprócz kradzieży wpadło też przestępstwo z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, gdyż posiadał środki odurzające, które mundurowi znaleźli w wyniku przeszukania miejsca jego zamieszkania. Za to przestępstwo grozi kara do 3 lat więzienia. O losie obu mężczyzn zadecyduje sąd.

ar / tychy.info
źródło: KPP Bieruń

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.