Wiadomości

  • 19 maja 2022
  • wyświetleń: 1911

Baw się dobrze! #NIEspieczRAKA - XI Tydzień Świadomości Czerniaka

Od 17 maja trwa XI Tydzień Budowania Świadomości Czerniaka. Tychy biorą udział w akcji - w działania zaangażowane są szkoły podstawowe i średnie.

Czerniak , dermatolog, znamię , lekarz
Czerniak , dermatolog, znamię , lekarz · fot. thinkstockphotos.com


Budowanie świadomości oraz zachęcenie do rozwagi i ochrony skóry przed promieniami UV podczas wakacyjnego odpoczynku to cel XI Tygodnia Świadomości Czerniaka.

Za pośrednictwem tegorocznego hasła „Baw się dobrze! #NIEspieczRAKA” zwracamy uwagę na konieczność przestrzegania zasad profilaktyki wśród wszystkich dorosłych, bez względu na wiek, preferencje i wybrany sposób spędzania wolnego czasu na zewnątrz - aktywnie, na sportowo i w biegu czy spokojnie, na leżaku we własnym ogrodzie.

Loading...


Ambasadorkami XI Tygodnia Świadomości Czerniaka zostały aktorki, mama i córka, Maria Winiarska oraz Zofia Zborowska-Wrona. W myśli zasady „Baw się dobrze! #NIEspieczRAKA” zachęcają wszystkich do rozwagi i priorytetowego traktowania swojego zdrowia, bez konieczności rezygnowania ze swoich ulubionych aktywności.

nie spiecz raka, czerniak

ar / tychy.info

źródło: UM Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.