Wiadomości

  • 23 maja 2022
  • 4 czerwca 2022
  • wyświetleń: 2225

"Ujarzmić Gwiazdy" - warsztaty astrofotografii z Michałem Kałużnym

Za nami:

Tyskie Towarzystwo Fotograficzne i Muzeum Miejskie w Tychach zapraszają na warsztaty z astrofotografii z Michałem Kałużnym, które odbędą się 4 czerwca (sobota) o godzinie 10:00.

fotografia gwiazd zorza polarna, astrofotografia , nocne niebo
"Ujarzmić Gwiazdy" - warsztaty astrofotografii z Michałem Kałużnym · fot. pixabay.com


Wstęp wolny, obowiązują zapisy (WAŻNE: start zapisów od piątku, 20 maja): info@ttf.tychy.pl
Obowiązuje zasada 1 osoba 1 email. W mailu prosimy o podanie imienia i nazwiska uczestnika i nr telefonu.

Zadanie publiczne współfinansowane ze środków Miasta Tychy w ramach Tyskich Inicjatyw Kulturalnych.

O Michale Kałużnym:Urodzony w 1974 roku. Studia w Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu na kierunku fotografii. Prowadził zajęcia z fotografii w MOK Leszno, CKiS Leszno. Od 2005 roku zajmujący się popularyzacja astronomii oraz astrofotografii. Współpracuje jako redaktor z Urania Postępy Astronomii, Vademecum Miłośnika Astronomii, Komputer Świat, Optyczne.pl. Zdjęcia o tematyce astronomicznej publikował w kilkudziesięciu różnych książkach i wydawnictwach min. jako pierwszy polak w anglojęzycznym Sky&Telescope.

Prowadził różnorakie zajęcia i wykłady z zakresu astrofotografii min. dla Centrum Hewelianum, dla Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii Lublin (od 2008 roku w ramach corocznego zlotu astronomicznego w Bieszczadach) jak również w ramach własnych warsztatów prowadzonych w Nowym Belęcinie (od 2004 do 2014 roku). Od 2006 roku wydawca kalendarza Astrofotografii Amatorskiej (we współpracy z Polskim Towarzystwem Astronomicznym). W 2012 roku współorganizator i osoba prowadząca I Polsko-Szwajcarskich Warsztatów Astrofotografii w Lesznie oraz Warsztatów Astrofotografii AstroShot Delta Optical w Tucznie. Prowadzi własny blog oraz galerię o astronomii oraz astrofotografii.

"Ujarzmić Gwiazdy" - warsztaty astrofotografii z Michałem Kałużnym


Wykształcenie: Ukończona Akademia Sztuk Pięknych w Poznaniu na kierunku fotografia. Dyplom magisterski w pracowni Stefana Wojneckiego.

Umiejętności: od początku specjalizuje się w astrofotografii głębokiego nieba wykorzystując do tego całą gammę różnych teleskopów jak i detektorów (od analogowych po profesjonalne kamery ccd). Od najprostszych urządzeń do rejestracji nieba po zaawansowane skomputeryzowane teleskopy. Poza rejestracją jako zawodowy grafik biegle włada oprogramowaniem do obróbki zdjęć astronomicznych. Posiada samodzielnie zaprojektowane oraz zbudowane obserwatorium astronomiczne.

Partnerzy wydarzenia:

  • Tychy Dobre Miejsce
  • Muzeum Miejskie w Tychach
  • Tychy Press Photo


Opracowanie graficzne: Atelier Idel Agnieszka Seidel-Kożuch

ar / tychy.info

źródło: Muzeum Miejskie w Tychach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Muzeum Miejskie w Tychach" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Muzeum Miejskie w Tychach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Muzeum Miejskie w Tychach" podaj