tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 19 maja 2022
  • 20 maja 2022

Przetarg na sprzątanie miasta przedłuża się. MZUiM wyjaśnia

Od listopada toczy się postępowanie na letnie utrzymanie czystości w Tychach. Z powodu przedłużających się procedur, do dziś nie udało się wyłonić wykonawcy zadania. Miejski Zarząd Ulic i Mostów uruchomił działania zaradcze i obecnie sprzątanie w mieście realizowane jest w ograniczonym zakresie. Urząd wyjaśnia sytuację.

zamiatanie ulic, zamiatarka
Zamiatarka · fot. MZUiM Tychy


Jak czytamy w komunikacie Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów, postępowanie przetargowe na letnie utrzymanie czystości w Tychach, toczy się od listopada. W wyniku odwołań, do dnia dzisiejszego nie udało się wyłonić wykonawcy zadania. Są to przyczyny niezależne od zamawiającego, czyli MZUiM. Warto podkreślić, że ostatnie odwołanie złożone przez jedną z firm, zostało oddalone przez Krajowa Izbę Odwoławczą. Wyrok zapadł 20 kwietnia.

Z tych powodów dopiero 28 kwietnia nastąpiło otwarcie ofert. Te aktualnie podlegają weryfikacji. Aby zapewnić ciągłość prac, MZUiM uruchomił działania zastępcze. To oznacza, że do chwili rozstrzygnięcia oficjalnego przetargu, sprzątanie miasta prowadzone jest w ograniczonym zakresie.

- Mieszkańców przepraszamy za niedogodności i prosimy o cierpliwość. Zapewniamy, że MZUiM dokłada wszelkich starań, by jak najszybciej rozwiązać sytuację i doprowadzić do rozstrzygnięcia postępowania - mówią urzędnicy.

ar / tychy.info
źródło: MZUiM Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.