tychy.info

Wiadomości

  • 17 maja 2022

Kilka rzeczy, o których należy pamiętać, planując zakup wyciągarki elektrycznej

Materiał partnera:

Każdy miłośnik jazdy w terenie będzie doceniał możliwości, jakie niesie za sobą stosowanie wyciągarki samochodowej. W momencie, gdy teren staje się dla pojazdu zbyt trudny, właśnie wyciągarka może pomóc wyjść z problemów. Jak jednak wybrać ten sprzęt, by był funkcjonalny i faktycznie dobrze spełniał swoje zadania? Na rynku istnieje wiele wyciągarek, jakie pojawiają się w sprzedaży, dlatego podpowiadamy kilka kluczowych elementów, które powinny mieć wpływ na wybór wyciągarki.

Kilka rzeczy, o których należy pamiętać, planując zakup wyciągarki elektrycznej


Napęd zastosowany w wyciągarceZnalezienie odpowiedniej wyciągarki wymaga poświęcenia czasu na poszukiwania. Dlatego, jeśli zastanawiacie się, jak dopasować wyciągarkę elektryczną do samochodu? Kilka porad, które przygotowaliśmy będzie dla Was pomocne i możliwe, że przyspieszy wybór wyciągarki. Pierwsza kwestia, na którą trzeba zwrócić uwagę to zastosowany w wyciągarce napęd. Zaglądając do oferty https://www.dragonwinch.com, będzie można zapoznać się z dostępnymi wyciągarkami, które podzielić można na trzy podstawowe rodzaje napędów:

  • elektryczne - napęd będzie tutaj wynikał z prądu, jaki wyciągarka będzie pobierać z akumulatora, ma ona swój własny silnik, jaki wykorzystuje w trakcie pracy;
  • hydrauliczne - to urządzenia o większych możliwościach technicznych, przeznaczone przede wszystkim do stosowania przy większych gabarytach samochodów. Do pracy wykorzystywany jest własny silnik hydrauliczny;
  • mechaniczna - to urządzenie, które charakteryzuje się największą sprawnością. Wynika to z możliwości, jakie wynikają z tego, że wyciągarka napędzana jest przez silnik i moment obrotowy jest równy z momentem silnika.


To, z jakimi samochodami będzie się pracować, ma kluczowe znaczenie dla wyboru wyciągarki, należy również być świadomym, że wybrany rodzaj napędu będzie decydował o cenie wyciągarki.

Moc wyciągarkiKolejna istotna kwestia to, jaka będzie moc wybieranej wciągarki. I tutaj bardzo istotne będzie to, by zwrócić uwagę na potrzeby, ale również na to, w jakim pojeździe taka wyciągarka będzie montowana. Im większa moc, tym oczywiście większe możliwości wyciągarki. Natomiast jeśli moc będzie zbyt duża w stosunku do pojazdu może się okazać, że alternator nie poradzi sobie z taką wyciągarką i nie zagwarantuje jej odpowiedniej ilości prądu do ładowania.

Uciąg gwarantowany przez wyciągarkęKolejna kwestia, którą trzeba mieć na uwadze, to uciąg, jaki będzie gwarantować wyciągarka samochodowa. Jeśli uciąg okaże się zbyt mały, może się okazać, że wyciągarka nie będzie odpowiednio funkcjonalna i nie zagwarantuje należytej skuteczności.

Masa wyciągarkiKolejna istotną kwestią będzie również to, jaką masę będzie miała wyciągarka, którą będzie się chciało kupić. Mogłoby się to wydawać błahe, ale w rzeczywistości jest to sprawa istotna, ponieważ wyciągarka będzie istotnie wpływać na obciążenie samochodu i dlatego jeśli będzie ona zbyt ciężka, może się okazać, że to obciążenie będzie nieadekwatne do wielkości samochodu. W ten sposób dochodzić będzie do niepotrzebnego obciążenia amortyzatorów i zawieszenia.

masa-wyciagarki


Funkcjonalność i jakość wykonaniaSięgając po wyciągarkę, należy zwracać uwagę na to, jak jest wykonana i oceniana przez klientów. To dość istotna informacja, którą trzeba brać pod uwagę, ponieważ będzie to oznaka, jak wyciągarka jest oceniana przez klientów i czy możemy liczyć na jej wysoką jakość. Opinie klientów dla kupujących mogą być wyznacznikiem jakości więc warto brać je pod uwagę. W ten sposób zwiększa się szansa na to, że wybrana wyciągarka spełni oczekiwania i będzie funkcjonować na wysokim poziomie.