Wiadomości

  • 17 maja 2022
  • 24 maja 2022
  • wyświetleń: 1981

Świetlikowo przyjmuje dzieci z Ukrainy do centrum opieki dziennej!

Fundacja Śląskie Hospicjum dla Dzieci Świetlikowo dostała zielone światło i może rozpocząć przyjmowanie potrzebujących dzieci z Ukrainy do Centrum Opieki Dziennej!

kalendarz  świetlikowo
Świetlikowo przyjmuje dzieci z Ukrainy do centrum opieki dziennej! · fot. Świetlikowo


Kto może zostać małym pacjentem Centrum Opieki Dziennej? Dziecko w wieku 0-18 lat, które posiada orzeczenie o niepełnosprawności.

W czasie pobytu dzieci w Świetlikowe, ich rodzice zyskują dla siebie czas, którego im bardzo brakuje z powodu trudnej, 24-godzoinnej opieki nad nieuleczalnie chorym dzieckiem. W tym czasie mogą odpocząć lub podjąć się dorywczej pracy.

Zespół hospicjum składa się z pielęgniarki, fizjoterapeuty, psychologa i pedagoga. Świetlikowo posiada budynek przystosowany do potrzeb niepełnosprawnego dziecka, w którym mieszczą się: sala łóżkowa dla dzieci wymagających odpoczynku, świetlica - wspólne miejsce pobytu dzieci, sala doświadczania świata, sala rehabilitacji i fizjoterapii, sala pracy indywidualnej, ogród.

Loading...


Pobyt w ośrodku daje możliwość spotkania z innymi dziećmi, pozwala na budowanie relacji z rówieśnikami. Dziecko otrzymuje od opiekunów serce, ciepło, odrobinę radości, akceptację.

Świetlikowo powadzi także szkolenia dla rodziców i opiekunów prawnych podopiecznych, aby wesprzeć ich w opiece nad chorym dzieckiem. Świadczy także pomoc w transporcie podopiecznych do ośrodka.

Kontakt w celu umówienia się: tel. 692 385 998.

Informacje w języku ukraińskim na poniższej infografice:

Świetlikowo przyjmuje dzieci z Ukrainy do centrum opieki dziennej!

ar / tychy.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Solidarni z Ukrainą" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Solidarni z Ukrainą

Wojna na Ukrainie Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Solidarni z Ukrainą" podaj