tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 25 maja 2022
  • 8 czerwca 2022

[WIDEO, FOTO] Senioriada i Spartakiada - święto seniorów

W dniach 3-4 czerwca w naszym mieście miało miejsce wielkie święto tyskich seniorów - Senioriada i Spartakiada! Było sportowo, wesoło, rozrywkowo! Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.

Senioriadaw Tychach - 3-4.06.2022 · fot. Tomasz Gonsior


Spartakiada odbyła się na Stadionie Lekkoatletycznym przy ul. Edukacji. Zawody rozpoczął bieg na 60 m pań, a potem rozegrano pozostałe konkurencje wieloboju: nordic walking na 500 m, pchnięcie kulą, rzut piłką lekarską do tyłu, tor przeszkód, rzuty do kosza). Rywalizowano także na rowerze stacjonarnym - kto pokona najdłuższy dystans w ciągu 10 minut.W programie Senioriady w ogrodzie Miejskiego Centrum Kultury znalazły się m.in.: wystawa malarstwa i rękodzieła, warsztaty oraz brydż. Nie zabrakło występów seniorów, którzy zaprezentowali się w dziedzinach tańca, śpiewu i poezji. Wystąpili przedstawiciele stowarzyszenia Promocji Tańca i Rekreacji, grupa z Dziennego Domu Pomocy Społecznej "Wrzos", Zespół Ludowy TĘCZA TSM OSKARD, Zespół muzyczno-wokalny Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Tychach (zespół męski i żeński), Klub Seniora Platyna, Klub seniora Plus (A i B) oraz Polski Związek Niewidomych.

Wieczorem przyszedł czas na koncert Aleksandry Hofman i Michała Bielskiego, spektakl Monsieur Charlie w wykonaniu Teatru HoM, a o 20:00 na scenie pojawili się Inga Papkala oraz półfinalista programu "THE VOICE SENIOR" - Romuald Ardanowski.

Na wydarzenie zaprosili: Miejskie Centrum Kultury w Tychach, MOSiR Tychy, Uniwersytet Trzeciego Wieku w Tychach oraz Prezydent Miasta Tychy, Andrzej Dziuba.

ar / tychy.info
źródło: MCK, MOSiR Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.