Reklama

Wiadomości

  • 18 stycznia 2017
  • wyświetleń: 8545

Trzy placówki z Tychów docenione w ogólnopolskim Rankingu Szkół

Czasopismo "Perspektywy" po raz kolejny opublikowało Ranking Szkół Ponadgimnazjalnych. W ogólnopolskim zestawieniu liceów znalazła się jedna placówka edukacyjna z Tychów - I LO im. Leona Kruczkowskiego. Wyróżnienia zostały przyznane również Technikum nr 4 im. H. i K. Wejchertów w ZS nr 5 oraz Technikum nr 3 w ZS nr 4, które znalazły się na krajowej liście najlepszych tego typu instytucji.

Ranking liceówI LO im. Leona Kruczkowskiego
I LO im. Leona Kruczkowskiego · fot. I LO im. Leona Kruczkowskiego


I LO im. Leona Kruczkowskiego zajęło 133. miejsce w Polsce. Tegoroczny ranking umieścił też tyską szkołę na 14. lokacie w województwie śląskim.

Pozostałe licea znalazły się poza krajową "pięćsetką", ale zostały uwzględnione w rankingu wojewódzkim. II LO z Oddz. Integrac. im. Cypriana K. Norwida jest 69. w województwie śląskim, a IV Liceum Ogólnokształcące - 88.

Ranking technikówZespół Szkół nr 4 im. Janusza Groszkowskiego
Zespół Szkół nr 4 im. Janusza Groszkowskiego · fot. Zespół Szkół nr 4 im. Janusza Groszkowskiego


Podobny ranking jest tworzony dla techników. Najwyżej notowaną szkołą jest Technikum nr 4 im. H. i K. Wejchertów w ZS nr 5, które uwzględniono na 168. miejscu w kraju (28. miejsce w województwie). Z kolei Technikum nr 3 w ZS nr 4 znalazło się na 36. lokacie w rankingu wojewódzkim i 208. miejscu na liście krajowej (300 najlepszych szkół).

BM / tychy.info

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.