Wiadomości

  • 16 maja 2022
  • wyświetleń: 1896

KUKA wspiera rozwój najmłodszych! Firmę odwiedzili uczniowie SP nr 35

Artykuł sponsorowany:

Rozwój i edukacja, a przy tym dobra zabawa! Siedzibę firmy KUKA odwiedzili uczniowie Szkoły Podstawowej nr 35 w Tychach, by zobaczyć, z czym wiąże się praca z robotami i wziąć udział w praktycznych warsztatach.

Kuka
Kuka


KUKA od lat stawia nie tylko na dostarczanie najwyższej jakości robotów i rozwiązań z dziedziny automatyzacji procesów, ale też na spełnianie misji, jaką jest edukowanie innych i wzajemne wsparcie społeczne. Siedzibę KUKA Polska przy ul. Mysłowickiej 1 w Tychach dnia 12 maja 2022 r. odwiedzili uczniowie Szkoły Podstawowej nr 35 w Tychach.

Wiedząc, że zabawa to najlepszy sposób na edukację wśród najmłodszych, KUKA przekazała SP nr 35 w Tychach środki w wysokości 2 tys. zł na zakup zestawu LEGO Education SPIKE Prime. Bon wręczył osobiście Tomasz Nowak, Dyrektor KUKA Polska.

Podczas wizyty w siedzibie KUKA w Tychach uczniowie wzięli udział w praktycznych warsztatach z obsługi robotów. Mieli okazję pracować m.in. z jednym z najnowszych robotów w ofercie KUKA - LBR iisy, który jest bezpośrednio współpracującym z człowiekiem robotem bazującym na systemie operacyjnym nowej generacji iiQKA.OS. Szkolenia dostosowane do najmłodszych gości poprowadzili specjaliści KUKA.