Wiadomości

  • 12 maja 2022
  • wyświetleń: 2821

Dwóch kolejnych hokeistów odchodzi z GKS Tychy

Po pięciu sezonach gry w trójkolorowych barwach Michael Cichy i Alex Szczechura odchodzą z klubu pięciokrotnego Mistrza Polski.

Michael Cichy
Michael Cichy · fot. GKS Tychy


W kwietniu z trójkolorowej drużyny hokeistów odszedł Michał Kotlorz, Marek Biro, Jakub Michałowski i Mathias Israelsson. Czas na kolejne zmiany kadrowe. Michael Cichy i Alex Szczechura nie zagrają już w GKS Tychy.

Jeden z nich jest typem snajpera, drugi z kolei potrafi dobrze rozegrać krążek. Od kilku lat na polskich taflach tworzą nieodłączny duet. Przed startem nowego sezonu sztab szkoleniowy GKS Tychy podjął decyzję o rezygnacji z ich usług.

Michael Cichy w 389 spotkań ligowych w PHL zainkasował 494 punkty. W sumie zdobył 213 bramek i zanotował 291 asyst. Kibice doskonale pamiętają jego bramkę w Lidze Mistrzów. Trafienie przeciwko HC Bolzano zostało wybrane najpiękniejszym golem sezonu w CHL.

Alex Szczechura
Alex Szczechura · fot. GKS Tychy


Alex Szczechura z kolei rozegrał 326 spotkań. Strzelił w nich 130 goli i zanotował 253 kluczowych podań.

Zawodnicy w barwach GKS Tychy świętowali trzy Mistrzostwa Polski, Puchar Polski i dwa Superpuchary Polski.

ar / tychy.info

źródło: GKS Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.