tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 4 czerwca 2022
  • 4 lipca 2022

[ZDJĘCIA] Podsumowanie "Solidarnej Paczki" dla uchodźców

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Solidarni z Ukrainą" podaj

W związku z sytuacją w Ukrainie, Stowarzyszenie Wiosna postanowiło uruchomić projekt „Solidarna Paczka”! Akcja odbyła się również w Tychach! W sobotę, 25 czerwca dostarczono paczki do potrzebujących uchodźców.

Reklama

Podsumowanie Weekendu Cudów Solidarnej Paczki - 25.06.2022 · fot. Tomasz Gonsior / tychy.info


Z początkiem czerwca wolontariusze Solidarnej Paczki, rozpoczęli poszukiwanie historii rodzin, które przyjechały do Polski, uciekając przed wojną w Ukrainie, aby w następnej kolejności odwiedzić najbardziej potrzebujących uchodźców. W Tychach, podczas tej wyjątkowej edycji Szlachetniej Paczki wybrano 17 rodzin, którym pomoc była niezbędna. W ciągu niespełna 10 dni rodziny te zostały odwiedzone przez 7 wolontariuszy.

Jak wyjaśniają wolontariusze, od samych odwiedzin do wybrania przez potencjalnego darczyńcę zawsze mija trochę czasu, a tego niestety nie było wiele. To złożony proces - notatki sporządzone u rodziny trzeba złożyć w całość i na ich podstawie przygotować opis potrzebujących osób, które następnie wybierze darczyńca.

Na szczęście akcję udało się doprowadzić do finału. W Weekend Cudów wolontariusze obdarowali 79 osób paczkami przygotowanymi przez darczyńców. Jedną paczkę dla rodziny przygotowywało średnio 6 osób. Wartość przekazanych darów to około 3 tysiące 200 zł.

Solidarna Paczka w Tychach - Pomagamy ludziom, by skutecznie pomagali sobie nawzajem!

solidarna paczka

ar / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Solidarni z Ukrainą

Wojna na Ukrainie Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Solidarni z Ukrainą" podaj