tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 4 czerwca 2022
  • 13 czerwca 2022

Solidarna Paczka dla obywateli Ukrainy w Tychach!

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Solidarni z Ukrainą" podaj

W związku z sytuacją w Ukrainie, Stowarzyszenie Wiosna postanowiło uruchomić projekt „Solidarna Paczka”! Akcja odbywa się również w Tychach! Od 4 czerwca można wybrać rodzinę z Ukrainy, której chcemy pomóc!

solidarna paczka


Wolontariusze będą pomagać rodzinom uchodźczym - osobom, które przyjechały do Polski po 24 lutego w efekcie działań wojennych w Ukrainie - bez względu na ich pochodzenie. Pomoc trafi do tych uchodźców, którzy są w trudnej sytuacji materialnej i którym Solidarna Paczka (rozumiana jako paczka materialna i wsparcie wolontariusza) pomoże się usamodzielnić.

W ostatnim czasie wolontariusze Szlachetniej Paczki z Tychów odwiedzali potrzebujące rodziny. Od soboty, 4 czerwca otwarta została baza rodzin. Na stronie szlachetnapaczka.pl można poznać historie rodzin uchodźczych oraz wybrać tę, dla której przygotujemy pomoc. Weekend Cudów, podczas którego zostaną dostarczone dary, odbędzie się już w dniach 25-26 czerwca.

Loading...


Solidarna Paczka różni się od corocznej Szlachetniej Paczki. Przede wszystkim wolontariusze odwiedzili daną rodzinę tylko raz, a nie jak w tradycyjnej edycji - dwukrotnie. Nie pytali o przeszłość, aby nie wywoływać wspomnień. Postawiono na dwa kryteria włączenia rodzin do projektu. Jednym z nich jest trudna sytuacja materialna. Drugim kryterium był dzień, w którym osoby znalazły się w naszym kraju - to 24 lutego.

Wolontariusze Solidarnej Paczki chcą zadbać nie tylko o zaspokojenie najpilniejszych potrzeb materialnych, ale zacząć myśleć bardziej długofalowo i wspierać gości z Ukrainy w usamodzielnieniu się.
Zainteresowanie i uwaga drogiego człowieka, obecność i rozmowa, pomoc w rozwiązaniu problemów - to często bywa równie cenne jak paczka z rzeczami. Dzięki spotkaniom z wolontariuszami potrzebujący czują się zauważeni i odzyskują godność.

Solidarna Paczka w Tychach - Pomagamy ludziom, by skutecznie pomagali sobie nawzajem!

solidarna paczka

ar / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Solidarni z Ukrainą

Wojna na Ukrainie Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Solidarni z Ukrainą" podaj