tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 6 maja 2022

Wielki powrót Ciury i Komorskiego do PHL!

Zadebiutowali w zespole Mistrza Czech i byli czołowymi zawodnikami pierwszoligowego HC Frydek-Mistek. Teraz ponownie wystąpią w trójkolorowych barwach i wspólnie będą walczyć o Mistrzostwo Polski. Bartosz Ciura i Filip Komorski związali się z klubem GKS Tychy dwuletnim kontraktem, który będzie obowiązywać do 30 kwietnia 2024 roku.

Ciura, Komorski
Bartosz Ciura i Filip Komorski byli czołowymi zawodnikami pierwszoligowego HC Frydek-Mistek · fot. źródło: GKS Tychy


Ich wspólna droga na trójkolorowym szlaku rozpoczęła się siedem lat temu. Choć byli wtedy bardzo młodymi zawodnikami, to szybko stali się czołowymi postaciami w drużynie. Wspólnie wywalczyli trzy Mistrzostwa Polski, dwa krajowe puchary i trzy Superpuchary Polski. Na arenie międzynarodowej zdobyli brązowy medal w Pucharze Kontynentalnym i odnieśli historyczne zwycięstwo w Lidze Mistrzów.

Rok temu podpisali „dwutorowy” kontrakt obejmujący grę w - HC Oceláři Trzyniec oraz jego zespole filialnym - HC Frýdek-Místek. W barwach tego ostatniego Filip Komorski został najlepszym strzelcem zespołu. W sumie w ubiegłym sezonie na taflach Chance Ligi wystąpił w 49 spotkaniach. Zdobył w nich 20 bramek i zanotował 13 asyst.

Wysoką formę popularnego „Komora” dostrzegł trener Mistrza Czech. W Oceláři Trzyniec 30- letni zawodnik rozegrał trzy spotkania i zdobył w nich jedną bramkę.

Udany sezon ma za sobą również Bartosz Ciura. 29-letni obrońca w pierwszej lidze czeskiej wystąpił w 47 spotkaniach. Zdobył w nich jedną bramkę i dołożył jedno kluczowe podanie. Warto jednak zaznaczyć, że „Ciuros” miał bardzo defensywne zadania. Podobnie jak „Komora” zadebiutował również w zespole Mistrza Czech.

ar / tychy.info
źródło: GKS Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.