Wiadomości

  • 7 maja 2022
  • wyświetleń: 1112

Rekrutacja do Szkoły Mistrzostwa Sportowego

Dołącz do zespołu Mistrzów i buduj z nami przyszłość tyskiego klubu! Zespół Szkół nr 1 w Tychach we współpracy z Klubem Piłkarskim GKS Tychy po raz kolejny organizuje rekrutację do klasy Mistrzostwa Sportowego na rok szkolny 2022/2023.

Rekrutacja do Szkoły Mistrzostwa Sportowego na rok szkolny 2022/2023
Rekrutacja do Szkoły Mistrzostwa Sportowego na rok szkolny 2022/2023 · fot. GKS Tychy


Zespół Szkół nr 1 wspólnie z GKS Tychy uruchamia kolejną klasę Mistrzostwa Sportowego. Na absolwentów szkół podstawowych w roku szkolnym 2021/22 czeka 40 miejsc. Termin złożenia odpowiednich dokumentów w szkole będzie możliwy w dniach 16-30 maja (do godz. 15:00). Koniecznym warunkiem rekrutacji są testy sportowe przeprowadzone przez trenerów Akademii Piłkarskiej GKS Tychy, które odbędą się według następującego harmonogramu:

  • 7 czerwca (wtorek), godz. 15:00 - próba motoryczna
  • 8 czerwca (środa), godz. 15:00 - próba specjalistyczna (piłkarska)
  • termin dodatkowy: 27 czerwca (poniedziałek), godz. 10:00.


Testy sportowe odbędą się na Stadionie Miejskim w Tychach przy ul. Edukacji 7.

Celem Szkoły Mistrzostwa Sportowego GKS Tychy jest przygotowanie zawodników do profesjonalnego uprawiania piłki nożnej, przy jednoczesnym zapewnieniu odpowiedniego wykształcenia.

- Nowatorskie podejście do procesu nauczania oraz profesjonalna kadra trenerska to gwarancja wysokiego poziomu nauczania i zapewnienie odpowiedniej liczby zajęć treningowych. Praca szkoleniowa przyczynia się do systematycznego i płynnego rozwoju młodych zawodników; prowadzenie treningu zindywidualizowanego, ukierunkowanego na rozwój talentu jednostki. Wymiernym efektem procesu nauczania jest prezentowany przez naszych uczniów poziom sportowy w rozgrywkach mistrzowskich - mówi Jarosław Zadylak, koordynator Akademii Piłkarskiej KP GKS Tychy.

Uczniów czeka 16 specjalistycznych godzin lekcyjnych w tygodniu, które będą prowadzone pod okiem wykwalifikowanej kadry trenerskiej. Zajęcia będą odbywać się również na terenie obiektów GKS Tychy, a cały plan treningowy będzie całkowicie dostosowany do obowiązków szkolnych.

Młodzi piłkarze będą bardzo blisko pierwszej drużyny, każdy kto będzie się wyróżniał otrzyma zaproszenie do treningów z pierwszoligowym zespołem. W ostatnim czasie takie wyróżnienie spotkało m.in. Miłosza Pawlusińskiego, Natana Dzięgielewskiego, Doriana Orlińskiego czy Bartosza Zarębskiego. Współpraca z ZS nr 1 w Tychach trwa już od trzech lat.

Pełny regulamin rekrutacji do Liceum nr 4 działającym przy Zespole Szkół nr 1 w Tychach na rok szkolny 2022/2023, znajduje się tutaj: https://zs1tychy.weebly.com/regulamin-rekrutacji-do-liceum.html

ar / tychy.info

źródło: GKS Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.