Wiadomości

  • 29 kwietnia 2022
  • 30 kwietnia 2022
  • wyświetleń: 2853

[FOTO] Mistrzostwa Świata Dywizji IB w hokeju: Polska rozbija Serbię

Na Stadionie Zimowym w Tychach trwają Mistrzostwa Świata Dywizji IB w hokeju. W piątkowym meczu reprezentacja Polski pokonała Serbię 10:2.

Mistrzostwa Świata Dywizji IB Serbia - Polska 2:10 (1:3, 0:3, 1:4) - 29.04.2022 · fot. Tomasz Gonsior


Biało-Czerwoni strzelanie rozpoczęli już w 94. sekundzie. Filip Komorski wygrał bulik, a Alan Łyszczarczyk celnie trafił krążkiem do bramki. Ta dwójka znakomicie spisała się w starciu z Serbią.

Gole, asysty i sprytKomorski zakończył spotkanie z trzema trafieniami i dwoma asystami. Z kolei Łyszczarczyk raz trafił do bramki oraz dorzucił aż sześć asyst. W świetnej dyspozycji był również Krystian Dziubiński, który także zaliczył hat tricka. Kibice na Stadionie Zimowym w Tychach oglądali również między innymi sprytny gol Mateusza Michalskiego. Napastnik objechał bramkę i wpakował krążek do siatki. W bramce zagrał David Zabolotny. Trener Robert Kalaber dał odpocząć Johnowi Murray'owi, który bardzo dobrze bronił w meczach z Estonią i Ukrainą. Rywale dwukrotnie zaskoczyli dublera. Po wygranej z Estonią 3:0 oraz Ukrainą 3:2 po serii rzutów karnych, w piątek drużyna prowadzona przez Roberta Kalabera wygrała z Serbią aż 10:2. To pierwsza dwucyfrówka w rozgrywanych w Tychach Mistrzostwach Świata.

W niedzielę bój o awansBiało-Czerwoni wygrali trzeci kolejny mecz i w niedzielę stoczą bój z Japonią. Stawką będzie awans na zaplecze Elity. Mecz rozpocznie się o godz. 16:30. Bilety na spotkanie są do kupienia na platformie eBilet oraz w kasie, która znajduje się przy wejściu nr 4 od strony trybuny B Stadionu Zimowego. Sprzedaż biletów startuje godzinę przed rozpoczęciem każdego meczu. Transmisja meczu w TVP Sport.

Wcześniej w sobotę odbędą się dwa spotkania. O godz. 16:30 Japonia zagra z Ukrainą, a o godz. 20. Estonia z Serbią. W niedzielę na zakończenie mistrzostw o godz. 20 Estonia rywalizować będzie z Ukrainą. Wszystkie trzy mecze będą transmitowane na platformie http://www.polskihokej.tv

Serbia - Polska 2:10 (1:3, 0:3, 1:4)

Dumic 12, 44 - Łyszczarczyk 2, Paś 7, Komorski 18, Michalski 30, Dziubiński 37, Komorski 39, 43, Dziubiński 52, Wałęga 52, Dziubiński 56

Serbia: Ranković (Beaton) - Novakovic, Popovic, Dumic, Dragovic - Tomasevic, Pejcic; Savic, Vucurevic, Subotic - Mladenovic, Spanjevic; Racic, Grkovic, Jankovic - Anic, Pusac, Mitrovic, Kravljanac. Trener: Spiros.

Polska: Zabolotny - Ciura, Bryk; Zygmunt, Paś, Wronka - Wajda, Kruczek; Bukowski, Dziubiński, Wałęga - Jaśkiewicz, Komorski, Jeziorski, Łyszczarczyk- Górny, Kostek; Gościński, Starzyński, Michalski. Trener: Kalaber.

mp / tychy.info

źródło: polskihokej.eu

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.