Wiadomości

  • 28 kwietnia 2022
  • 4 maja 2022
  • wyświetleń: 2434

Trwa kwalifikacja wojskowa. Wezwania otrzymało 570 mężczyzn

W Tychach trwa kwalifikacja wojskowa, która ma określić zdolność młodych tyszan do czynnej służby wojskowej i przygotowanie rekrutacji do ochotniczych form służby wojskowej. Stawić się na nią muszą wszyscy mężczyźni, który kończą w tym roku 19 lat.

kwalifikacja
Trwa kwalifikacja wojskowa. Wezwania otrzymało 570 mężczyzn · fot. Piotr Podsiadły


Wezwania na badania otrzymali również mężczyźni urodzeni w latach 1998-2002, którzy z różnych przyczyn nie mają jeszcze określonej kategorii wojskowej, a także ci, którym w latach ubiegłych przyznano kategorię B, świadczącą o czasowej niezdolności do służby wojskowej w bieżącym roku. Nie zapomniano także o osobach pełnoletnich, które wcześniej zgłosiły gotowość służby żołnierskiej.

W sumie kwalifikacja obejmie 570 mężczyzn (w tym 484 z rocznika podstawowego 2003). Przed komisją stanąć będą musiały również kobiety urodzone w latach 1998-2003, ale tylko te mające specjalistyczne wykształcenie, głównie medyczne: lekarskie, farmaceutyczne, pielęgniarskie, psychologiczne, ratownicze i weterynaryjne. Wojsko może upomnieć się również o panie z wykształceniem morskim, lotniczym i informatycznym. W tym roku wezwano 27 kobiet.

Każda z osób podlegająca obowiązkowi kwalifikacji otrzymała imienne wezwanie w formie listu. Wyznaczony jest w nim dokładny termin i miejsce stawienia z informacją, jakie dokumenty należy ze sobą wziąć. Warto pamiętać, że nawet gdy nie otrzymaliśmy takiego wezwania, nie zwalnia nas to z konieczności odbycia kwalifikacji wojskowej. Jeśli nie możemy przyjść na badania, musimy zgłosić ten fakt, aby mógł zostać wyznaczony inny termin. Kwalifikacja wojskowa jak co roku odbywa się w budynku przy ul. Ciasnej 3.

Więcej informacji o kwalifikacji wojskowej oraz czynnościach wykonywanych w czasie jej przebiegu można uzyskać w Urzędzie Miasta Tychy w Wydziale Spraw Obywatelskich pod numerem 32 776 35 06. Tegoroczna kwalifikacja w naszym mieście zakończy się 17 maja.

ab / tychy.info

źródło: UM Tychy

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.