Wiadomości

  • 28 kwietnia 2022
  • wyświetleń: 1544

Tyska policja bez barier. Mundurowi odwiedzili niepełnosprawnych

Policjanci z Tychów gościli w Ośrodku Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczym, gdzie przebywają dzieci i młodzież dotknięte niepełnosprawnością. Spotkanie wywołało wiele pozytywnych emocji, było też świetną okazją do zwiększenia poczucia bezpieczeństwa osób ze szczególnymi potrzebami.

Tyska policja bez barier. Mundurowi odwiedzili niepełnosprawnych · fot. KMP Tychy


Policjanci z Tychów odwiedzili Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy, gdzie odbywają się zajęcia dla osób dotkniętych niepełnosprawnościami. Policjanci nie mają barier w komunikowaniu się z osobami ze szczególnymi potrzebami, wręcz odwrotnie. Mundurowi wiedzą, że takie spotkania pozwalają uwolnić wiele pozytywnych emocji oraz zwiększyć poczucie bezpieczeństwa w przestrzeni publicznej.

Podopieczni mieli niepowtarzalną okazję, żeby poznać tajniki policyjnej pracy. Bardzo im się spodobał sprzęt, który policjanci wykorzystują w codziennej służbie oraz podczas zabezpieczenia imprez masowych.

Na koniec wszyscy mogli wejść lub wjechać wózkiem do radiowozu i przyjrzeć mu się z bliska. Stróże prawa rozdali uczestnikom spotkania oraz ich opiekunom kamizelki oraz opaski odblaskowe, by zawsze byli widoczni. Okazało się, że spotkanie z mundurowymi było dla podopiecznych ośrodka spełnieniem marzeń. Zapewne ten wyjątkowy dzień na długo zapadnie im w pamięci.

ab / tychy.info

źródło: KMP Tychy

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.