Wiadomości

  • 28 kwietnia 2022
  • wyświetleń: 1043

Jak ogarnąć dzieci w sieci? Pomoże specjalna książka

Cheatowanie, mikropłatności, Crowd Control, rodzicielski support, interakcja online w Roblox, Quest - misja, Newbie… To pojęcia, których wielu rodziców czy pedagogów szkolnych i przedszkolnych nie zna, a które bezpośrednio dotyczą dzieci.

książka gry
fot. UM Tychy


Mogą się o nich dowiedzieć z książki "#GRY" - Ogarnij dzieci w sieci, autorstwa Katarzyny Kudyby - pedagoga i psychologa z trenerskim doświadczeniem zawodowym w obszarze profilaktyki uzależnień. Wydanie jest źródłem wielu cennych informacji i porad oraz uświadamia w jakiej wirtualnej rzeczywistości poruszają się dzieci.

Obecnie w wielu szkołach podstawowych w Tychach uczniowie klas IV i V biorą udział w warsztatach profilaktycznych o cyberprzemocy, a publikacja stanowi uzupełnienie wiedzy całej rodziny o zagrożeniach wynikających z internetu.

Ponad 250 egzemplarzy książki już w pierwszym tygodniu maja br. będzie dostępnych w wielu szkołach podstawowych i przedszkolach oraz w Mediatece i filiach bibliotecznych.

ab / tychy.info

źródło: UM Tychy

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.