Wiadomości

  • 27 kwietnia 2022
  • wyświetleń: 1416

Tychy w czołówce najbardziej cyfrowych gmin NSP 2021

Tychy zostały laureatem konkursu na najbardziej cyfrową gminę Narodowego Spisu Powszechnego 2021. Miasto zajęło czwarte miejsce, przyznano mu również nagrodę specjalną za zaangażowanie we współpracę z urzędem statystycznym i wykazanie największej aktywność wśród społeczności lokalnej.

Urząd Miasta Tychy
Tychy w czołówce najbardziej cyfrowych gmin NSP 2021 · fot. BM / tychy.info


Konkurs Prezesa GUS na najbardziej cyfrową gminę Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 skierowany był do gmin i miał na celu aktywne promowanie idei samospisu internetowego w trakcie trwania Spisu, a zadaniem konkursowym było zachęcenie przez gminę jak największej liczby zobowiązanych na jej terenie osób fizycznych do dokonywania samospisu internetowego.

- W Tychach aż 89,49% mieszkańców wzięło udział Narodowym Spisie Powszechnym - mówi Aneta Luboń-Stysiak, Sekretarz Miasta Tychy. - To drugie miejsce w woj. śląskim i ósme w Polsce. Biorąc pod uwagę liczbę zameldowanych osób (prawie 119,5 tysięcy osób) spisało się 95% mieszkańców - dodaje.

Tychy znalazły się na czwartym miejscu najbardziej cyfrowych gmin Narodowego Spisu Powszechnego 2021 tuż za Katowicami, Siemianowicami Śląskimi oraz gminą wiejską Jasienica. Dodatkowo - jako jedyne miasto w województwie śląskim Tychy otrzymały nagrodę specjalną Prezesa GUS za zaangażowanie we współpracę z urzędem statystycznym i wykazanie największej aktywność wśród społeczności lokalnej.

Nagrodą za zajęcie 4. miejsca jest 7 laptopów dla gminy, nagroda specjalna to urządzenie wielofunkcyjne.

ab / tychy.info

źródło: UM Tychy

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.