Wiadomości

  • 26 kwietnia 2022
  • wyświetleń: 2264

Ruszają Mistrzostwa Świata w Hokeju na Lodzie Dywizji IB w Tychach

Od 26 kwietnia do 1 maja na Stadionie Zimowym w Tychach będą rozgrywane Mistrzostwa Świata w Hokeju na Lodzie Dywizji IB. Mecze zobaczą także uczniowie z 10 tyskich szkół (7 szkół podstawowych oraz 3 szkoły ponadpodstawowe).

krażek hokejowy
Ruszają Mistrzostwa Świata w Hokeju na Lodzie Dywizji IB w Tychach · fot. UM Tychy


Ponad 300 osób, które zgłosiły się u dyrektorów tyskich placówek oświatowych, otrzyma darmowe wejściówki od organizatorów turnieju.

Reprezentacja Polski zmierzy się kolejno z Estonią, Ukrainą, Serbią i Japonią. Biało- Czerwoni wygrywali z każdym z tych rywali.

- Na pewno z bardzo dobrej strony będzie chciała pokazać się Ukraina. Oni będą mocno zmotywowani - ocenia Krystian Dziubiński, kapitan hokejowej reprezentacji Polski. - Ze względu na zbrojną napaść Rosji, reprezentacja naszych wschodnich sąsiadów przygotowywała się do turnieju na Węgrzech. Tylko jeden cel - Mamy jeden cel, awans na zaplecze Elity. W rankingu światowym jesteśmy sklasyfikowani najwyżej ze wszystkich drużyn biorących udział w turnieju, gramy u siebie, a nasi zawodnicy, począwszy od bramkarza Johna Murray’a, a skończywszy na napastnikach Grzegorzu Pasiucie i Krystianie Dziubińskim, prezentują wysoką jakość - zaznacza Robert Kalaber, selekcjoner reprezentacji Polski.

- Liczymy, że kibice w Tychach będą naszym szóstym zawodnikiem i stworzą atmosferę godną turnieju mistrzowskiego. Zrobimy wszystko, aby fani byli zadowoleni nie tylko z naszych zwycięstw, ale również atrakcyjnej gry - obiecuje selekcjoner. Ostatnie Mistrzostwa Świata Dywizji IB odbyły się w 2019 roku. Polacy zajęli wtedy drugie miejsce.

W latach 2020 i 2021 turnieje były przekładane z powodu pandemii. - Bardzo długo czekaliśmy na ten turniej i mamy nadzieję, że kibice w Polsce też są spragnieni mistrzostw - mówi Krystian Dziubiński.

Polacy coraz silniejsi W Tychach odbędzie się zatem najważniejszy hokejowy turniej z udziałem Biało Czerwonych ostatnich lat.

- W poprzednim tygodniu w Katowicach emocjonowaliśmy się występem naszej kobiecej reprezentacji, która osiągnęła historyczny sukces. Podopieczne Zbigniewa Wróbla zdobyły srebrny medal w Mistrzostwach Świata Kobiet Dywizji IB. Teraz pora na męską reprezentację, która jest coraz silniejsza. W poprzednim roku w turnieju kwalifikacyjnym do Igrzysk Olimpijskich nasz zespół pokonał bardzo mocną Białoruś. Polacy wygrali Turniej o Puchar Trójmorza oraz Baltic Challenge Cup, a w EIHC Christmas Cup zajęli drugie miejsce - wylicza Mirosław Minkina, prezes Polskiego Związku Hokeja na Lodzie.

Na Śląsku kochają hokej

Województwo śląskie jest kolebką hokeja na lodzie w Polsce - miejscem, z którym nierozerwalnie związały się utytułowane drużyny hokejowe, ich legendy i kibice. Dotychczas, imprezy tej rangi gościł katowicki Spodek, ale tym razem po raz pierwszy w historii seniorskie Mistrzostwa Świata odbędą się na Stadionie Zimowym w Tychach.

- Każde wydarzenie związane z hokejem budzi zainteresowanie tyskich kibiców, dlatego jestem pewien, że przed nami wiele sportowych emocji. Zapraszam na Stadion Zimowy - mówi Andrzej Dziuba, prezydent Tychów.

- Hokej od zawsze był w Katowicach i na Śląsku dyscypliną szczególnie ważną. Jako miasto wielokrotnie byliśmy gospodarzami najważniejszych wydarzeń w świecie hokeja i tak też miało być w roku 2020 i 2021. Panujące wówczas obostrzenia uniemożliwiły nam organizację tego i wielu innych wydarzeń. Cieszę się, że udało się utrzymać Mistrzostwa na Śląsku i spotykamy się dzisiaj w Tychach - mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic. - Życzę wszystkim kibicom, by nadchodzące rozgrywki dostarczyły wielu pozytywnych emocji oraz aby turniej ten był dla reprezentacji Polski równie udany, jak sezon hokejowy dla katowickiej GieKSy, Mistrza Polski - dodaje prezydent Katowic.

- Śląskie stawia na sport, wspiera go i promuje, a sportowa rywalizacja jest nie tylko doskonałą rozrywką, ale także inspiracją dla młodych ludzi i sposobem na aktywne życie. Wierzę, że Mistrzostwa Świata w Hokeju na Lodzie Mężczyzn Dywizji IB zakończą się sukcesem reprezentacji Polski i dostarczą nam wielu sportowych wrażeń - podsumowuje Jakub Chełstowski, marszałek województwa śląskiego.

Mecze Polaków pokaże na żywo TVP Sport, z kolei bilety na wszystkie spotkania są do kupienia na platformie eBilet.pl.

Bilety na pojedyncze mecze Mistrzostw są w cenie od 49 zł. Z kolei ceny karnetów na wszystkie mecze Polaków zaczynają się od 147 zł.

Terminarz Turnieju Mistrzostw Świata w Hokeju na Lodzie Dywizji IB Stadion Zimowy, Tychy, ul. de Gaulle’a 2

Wtorek, 26 kwietnia
Serbia - Japonia, godz. 16:30
Polska - Estonia, godz. 20:00

Środa, 27 kwietnia
Ukraina Serbia, godz. 16:30

Czwartek, 28 kwietnia
Japonia - Estonia, godz. 16:30
Ukraina - Polska, godz. 20:00

Piątek, 29 kwietnia
Serbia - Polska, godz. 20:00

Sobota, 30 kwietnia
Japonia - Ukraina, godz. 16:30
Estonia - Serbia, godz. 20:00

Niedziela, 1 maja
Polska - Japonia, godz. 16:30
Estonia - Ukraina, godz. 20:00

Mecze Polaków pokaże TVP Sport, z kolei bilety na wszystkie spotkania są do kupienia na platformie eBilet.pl.

ab / tychy.info

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.