Wiadomości

  • 25 kwietnia 2022
  • wyświetleń: 1052

Jakie ubezpieczenie OC warto wybrać - na co zwrócić uwagę?

Materiał partnera:

Na rynku nie brakuje towarzystw ubezpieczeniowych, które oferują ubezpieczenie OC dla Twojego samochodu. Większość z nich twierdzi, że ma najtańszą ofertę i zachęca do jej zakupu. Jednak musisz wiedzieć, że nie zawsze tak jest. Jak znaleźć najkorzystniejszą ofertę ubezpieczenia OC? Na co zwrócić uwagę?

Źródło: pixabay.com


Czym jest ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnejUbezpieczenie OC (odpowiedzialności cywilnej) to obowiązkowe ubezpieczenie, jakie musi wykupić właściciel samochodu, którym chce się poruszać po polskich drogach. To ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej chroni innych uczestników ruchu przed następstwami zdarzeń, do jakich mogło dojść z udziałem ubezpieczonego samochodu. Innymi słowy, jeśli kierujący pojazdem spowoduje jakąkolwiek szkodę innemu użytkownikowi drogi, to poszkodowany może liczyć na zadośćuczynienie z polisy sprawcy.

Zakres ubezpieczenia OC jest zawsze taki sam, gdyż jest regulowany w Ustawie o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Ustalają oni maksymalną kwotę odszkodowania w przypadku różnych zdarzeń z udziałem ubezpieczonego pojazdu. Dlatego nieważne ile zapłacisz za ubezpieczenie OC, zakres ochrony jest zawsze taki sam. Inaczej niż w przypadku komunikacyjnych ubezpieczeń dobrowolnych jak AC czy NNW.

Jak wybrać ubezpieczenie samochodu OCUbezpieczenie auta możesz nabyć, nie wychodząc z domu. Łatwo kupisz OC online. Jednak nie decyduj się od razu na jedną konkretną ofertę. Warto sprawdzić, jak wyglądają koszty u co najmniej kilku różnych ubezpieczycieli. Jak to zrobić? Pomocna będzie porównywarka ubezpieczeń.

Możesz znaleźć ubezpieczenie samochodu online. Wiele towarzystw oferuje zakup ubezpieczenia OC przez Internet. Wchodząc na stronę towarzystwa, znajdziesz formularz, w którym uzupełniasz potrzebne do wyliczenia dane. Jednak niektóre z firm ubezpieczeniowych nie pokażą Ci wysokości składki bez pozostawienia danych kontaktowych. Dlatego warto skorzystać z porównywarki, które umożliwiają porównanie ofert różnych ubezpieczycieli. Dzięki temu dowiesz się, gdzie zawrzesz najbardziej korzystną umowę ubezpieczenia OC dla siebie. Chcesz kupić tanie ubezpieczenie samochodu?

Gdzie kupić tanie ubezpieczenie OCW wyborze najtańszego ubezpieczenia OC pomoże Ci kalkulator OC AC, dzięki któremu wyszukasz najbardziej korzystną dla siebie ofertę. Kalkulator ubezpieczeń OC to wygodne narzędzie, które po wpisaniu kilku danych dotyczących pojazdu i ubezpieczającego, wyliczy wysokość składki i podpowie, w jaki sposób może dojść do zawarcia umowy ubezpieczenia. Najczęściej ubezpieczenie OC samochodu kupisz online. Korzyści porównywania cen OC są bardzo duże, często może bowiem okazać się, że różnice w składkach u różnych ubezpieczycieli wynoszą nawet kilka tysięcy złotych! Taki kalkulator znajdziesz na tej stronie: http://kalkulatoroc.org.pl/ - kalkulator OC online.

Każdy z posiadaczy pojazdów mechanicznych, dopuszczonych do ruchu drogowego musi posiadać dla niego ubezpieczenie OC. Nie każdy jednak musi posiadać ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) czy też ubezpieczenie assistance (AC). Często jednak ubezpieczyciele oferują zniżki przy zakupie pakietu. Dlatego warto przeanalizować ich ofertę, korzystając choćby z tego wygodne narzędzia. Na marginesie, warto wspomnieć, że nie musisz być posiadaczem pojazdu, aby go ubezpieczyć. Jeśli chcesz wiedzieć jak ubezpieczyć auto, nie będąc właścicielem i po co to robić, przeczytaj ten artykuł: http://kalkulatoroc.org.pl/jak-ubezpieczyc-auto-nie-bedac-wlascicielem/.