tychy.info

Wiadomości

  • 22 kwietnia 2022

Czy GKS Tychy awansują do Ekstraklasy?

Materiał partnera:

Po ostatnim “zwycięskim” remisie z Odrą Opole, Tyszanie wciąż są w walce o awans do Ekstraklasy. Do końca sezonu zostało zaledwie sześć kolejek, a drużyna GKS Tychy traci tylko trzy punkty do miejsca premiowanego barażami o miejsce w najwyższej lidze rozgrywkowej. Jakie szanse na to mają Trójkolorowi? Sprawdzamy!

Czy GKS Tychy awansują do Ekstraklasy?


Sezon na finiszu. Czy zobaczymy kolejny klub ze Śląska w Ekstraklasie?Za nami 28 kolejek na zapleczu Ekstraklasy, po tych spotkaniach wiemy, że o bezpośredni awans walczą najprawdopodobniej cztery mające wcześniej epizody w Ekstraklasie zespoły - Miedź Legnica (61 pkt), Widzew Łódź (53 pkt), Arka Gdynia (51 pkt) oraz Korona Kielce (49 pkt).

W grze o play offy jednak, wciąż znajduje się większość drużyn tabeli. Zespoły z piątej oraz trzynastej pozycji w tabeli, mają między sobą zaledwie 10 punktów różnicy. W tym momencie, każdy mecz jest bardzo istotny w kontekście walki o baraże i marzeniu o grze na ekstraklasowych boiskach.

W trakcie tego sezonu Tyszanom udało się zdobyć 39 punktów, co na ten moment daje im 9 pozycję w tabeli. Wielkim problemem natomiast jest ostatnia forma zawodników. Ostatnie pięć meczów to tylko 2 punkty - remis z przedostatnim Górnikiem Polkowice oraz wywalczony w ostatniej minucie remis z Odrą Opole. Trzeba przyznać, że ten wynik nie należy do najlepszych.

Terminarz ratunkiem śląskiej drużyny?Ratunkiem dla drużyny Jarosława Zadylaka może być nienajcięższy terminarz. W ostatnich sześciu potyczkach GKS Tychy podejmie: GKS Katowice (dom), Stomil Olsztyn (wyjazd), Skrę Częstochowa (wyjazd), Puszczę Niepołomice (dom), GKS Jastrzębie (wyjazd) oraz Koronę Kielce (dom).

Aż pięć z tych sześciu spotkań to potyczki z niżej notowanymi przeciwnikami. Pierwszym sprawdzianem będzie rewanż z GKS-em Katowice. W poprzednim spotkaniu drużyny musiały podzielić się punktami po remisie 2:2. Jak będzie tym razem?

Sprawdź jakie szanse dają eksperci na wygraną Trójkolorowych, w sekcji zapowiedzi meczów na sport.betfan.pl.

Nowy trener kluczem do sukcesu?Po prawie dwóch latach z drużyną pożegnał się trener Artur Derbin. Poprowadził on drużynę w 64 spotkaniach, odnotował tym samym 29 zwycięstw, 16 remisów oraz 19 porażek, co dało mu wynik 1,61 punkta na mecz. 8 kwietnia Artur Derbin przestał pełnić obowiązki szkoleniowca pierwszej drużyny, a wraz z nim odszedł jego asystent - Kacper Jędrychowski.

Tego samego dnia drużynę przejął duet - dotychczasowy trener drugiej drużyny Jarosław Zadylak oraz Przemysław Pitry. W dwóch prowadzonych przez nich meczach, ich podopieczni dwukrotnie musieli dzielić się z przeciwnikami.

W razie zajęcia miejsca 3-6, drużynę z Tych czekać będzie jeden lub dwa mecze barażowe z resztą drużyn z play offów. W poprzednim sezonie, po zajęciu trzeciego miejsca, Tyszanie odpadli w pierwszym meczu po karnych z Górnikiem Łęczna, który ostatecznie awansował po zwycięstwie z ŁKS-em Łódź w finale.

Jak będzie tym razem? Czy zobaczymy Trójkolorowych na najwyższym poziomie rozgrywek jeszcze w tym roku? Przed nami końcówka jednego z najciekawszych sezonów ostatnich lat!