tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 23 kwietnia 2022
  • 27 kwietnia 2022

Koleje Śląskie: rusza realizacja projektu "Kołem po Śląsku"

Koleje Śląskie zapowiedziały realizację projektu "Kołem po Śląsku". Zadanie będzie realizowane w ramach III Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego. Akcja startuje w piątek, 6 maja.

Reklama

koleje śląskie, rower, pociąg, przewóz rowerów
fot. Koleje Śląskie


Na czym polega zadanie "Kołem po Śląsku"? Jak informują Koleje Śląskie, dzięki niemu możliwy będzie bezpłatny przewóz roweru lub niezłożonej i nieumieszczonej w pokrowcu hulajnogi w pociągach spółki Koleje Śląskie. Nadrzędnym celem zadania jest promowanie ekologicznej i przyjaznej dla środowiska formy transportu.

Sam projekt polega na tym, że przez 7 dni w tygodniu do zakupionego i ważnego biletu jednorazowego na przejazd przysługiwać będzie bezpłatny przewóz 1 niezłożonej i nieumieszczonej w pokrowcu hulajnogi. Ponadto w weekendy, od godziny 15.00 w piątek do godziny 24.00 w niedzielę (do północy), do zakupionego i ważnego biletu jednorazowego na przejazd przysługiwać będzie bezpłatny przewóz 1 roweru (w ramach dostępnej puli miejsc na rower w danym składzie kolejowym).

Zadanie potrwa do wyczerpania puli dostępnych środków (w ramach przyznanego mu budżetu), jednak nie dłużej niż do końca roku kalendarzowego, w którym ten projekt jest realizowany. Sama pula środków na pokrycie kosztu przewozu rowerów oraz niezłożonych i nieumieszczonych w pokrowcu hulajnóg wynosi 250.000 zł. Dodajmy, że przedsięwzięcie dotyczy połączeń kolejowych realizowanych przez spółkę Koleje Śląskie wyłącznie na terenie województwa śląskiego.

Akcja startuje w piątek, 6 maja. Szczegółowy Regulamin oferty specjalnej "Kołem po Śląsku" oraz informacje dotyczące przewozu rowerów można znaleźć tutaj.

Koleje Śląskie zapowiadają realizację projektu "Kołem po Śląsku"
Koleje Śląskie zapowiadają realizację projektu "Kołem po Śląsku" · fot. Koleje Śląskie

mp / tychy.info

źródło: Koleje Śląskie

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.