tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 17 kwietnia 2022
  • 19 maja 2022

Na pożegnanie fortepianu zagrał uczestnik Konkursu Chopinowskiego

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Miejskie Centrum Kultury" podaj

Od 30 kwietnia do 15 maja tyszanie mogli zagrać na fortepianie plenerowym na Placu Baczyńskiego! W niedzielę na pożegnanie instrumentu zagrał na nim Tyski Ambasador Kultury, pianista, uczestnik zeszłorocznego Konkursu Chopinowskiego - Mateusz Krzyżowski!

Reklama

Pożegnanie fortepianu Cadenza - koncert Mateusza Krzyżowskiego - 15.05.2022 · fot. MCK Tychy


Fortepian plenerowy Cadenza dostępny był dla każdego, kto odwiedził plac. Był także instrumentem wykorzystanym podczas recitali znakomitych artystów. Zobaczcie fotorelacje!

Przyjdź i zagraj. Plenerowy fortepian już na Placu Baczyńskiego - 30.05.2022 · fot. Tomasz Gonsior


Na plenerowym fortepianie zagrali: Henryk Jan Botor, Hania Derej i przyjaciele czy Piotr Pudełko i Agnieszka Zimna. Na Placu Baczyńskiego odbył się też trzeciomajowy koncert poświęcony twórczości Jacka Kaczmarskiego.

Występ Henryka Jana Botora zainaugurował serię kilku popołudniowych koncertów na fortepianie zewnętrznym na pl. Baczyńskiego - 30.04.2022 · fot. Miejskie Centrum Kultury w Tychach


30 kwietnia za fortepianem zasiadł rodzimy pianista i kompozytor, Henryk Jan Botor, który przedstawił autorskie improwizacje na tematy filmowe. 1 maja spotkaliśmy się z Hanią Derej i jej przyjaciółmi.

Koncert Hani Derej i przyjaciół na fortepianie plenerowym i innych instrumentach na Placu Baczyńskiego - 01.05.2022 · fot. Miejskie Centrum Kultury w Tychach


2 maja usłyszeliśmy polskie przeboje w kameralnych aranżacjach w wykonaniu Agnieszki Zimnej i Piotra Pudełki.

Polskie przeboje w kameralnych aranżacjach w wykonaniu Agnieszki Zimnej i Piotra Pudełki - 02.05.2022 · fot. Miejskie Centrum Kultury w Tychach


By uczcić Święto Konstytucji 3 Maja, organizatorzy zaprosili na koncert ponadczasowych piosenek Jacka Kaczmarskiego.

Koncert wolnościowy "Jacek Kaczmarski o wolności" na Placu Baczyńskiego - 03.05.2022 · fot. Kamil Peszat / MCK Tychy

ar, mp / tychy.info

źródło: UM Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Miejskie Centrum Kultury

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Miejskie Centrum Kultury" podaj