Reklama

Wiadomości

  • 18 kwietnia 2022
  • 26 kwietnia 2022
  • wyświetleń: 2916

W końcówce 2022 roku planowany jest start produkcji Jeepa w Tychach

W tyskiej fabryce Stellantis zmontowano już pierwszy model Jeepa. Na razie samochód nie jest jednak przeznaczony do sprzedaży. Przechodzi fazę weryfikacji procesów. Kiedy ruszy regularna produkcja?

jeep
Model Jeepa, który ma być produkowany w Tychach · fot. Materiały prasowe


- Szczegóły dotyczące nowego modelu będą przekazane mediom w okresie premiery handlowej - za kilka miesięcy. Planujemy, że produkcja zostanie uruchomiona w końcówce tego roku - poinformował nas Rafał Grzanecki - rzecznik Stellantis.

Nowy jeep to elektryczny, kompaktowy crossover. Samochód będzie produkowany na liniach montażowych w rozbudowywanej obecnie części fabryki Stellantisa. W najbliższych latach w tyskiej fabryce koncernu będą powstawały także alfy romeo i kolejne modele fiatów. Szczegóły Stellantis zaprezentuje w kolejnych miesiącach. Jak przed kilkoma miesiącami podawał SAMAR - Instytut Badań Rynku Motoryzacyjnego, chodzi o małego crossovera Fiata i być może o mniejszą odmianę Alfy Tonale.

Produkcja nowego jeepa i rozbudowa fabryki w Tychach wiąże się ze zwiększeniem załogi zaangażowanej w montaż samochodów. Stellantis rozpoczął już rekrutację. Aplikacje można wysyłać przez polską wersję strony internetowej Fiata.

ar / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.