Reklama

Wiadomości

  • 15 kwietnia 2022
  • 17 kwietnia 2022
  • wyświetleń: 1112

Więcej patroli policji na drogach w święta

Jak co roku w okresie Świąt Wielkanocnych nad bezpieczeństwem na śląskich drogach czuwają policjanci ruchu drogowego. Od piątkowego ranka możemy spotkać większą liczbę patroli drogówki.

radiowóz , policja, ilustracja , drogówka
Więcej patroli policji na drogach w święta · fot. Śląska Policja


Mundurowi dbają o bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg, dyscyplinują kierowców i pieszych naruszających przepisy ruchu drogowego oraz eliminują z dalszej jazdy pijanych kierujących. Policjanci kontrolują trzeźwość, sprawdzają stan techniczny pojazdów oraz zwracają szczególną uwagę na to, czy kierowcy i pasażerowie przemieszczają się w zapiętych pasach, a dzieci w fotelikach.

Przez kolejne dni policjanci będą widoczni nie tylko na wylotówkach i trasach szybkiego ruchu i miejscach newralgicznych, ale również na rzadziej użytkowanych drogach, w miastach i wsiach. Mundurowi, przy wykorzystaniu oznakowanych i nieoznakowanych radiowozów, wideorejestratorów, dronów, ręcznych mierników prędkości oraz innych środków technicznych, będą czuwać nad bezpieczeństwem na drogach.

Lepiej sprawdzić, czy auto jest przygotowane do jazdy jeszcze przed wyruszeniem w podróż. Rozważny kierowca powinien sprawdzić między innymi, czy pojazd ma ważne badania techniczne, czy wszystkie światła są sprawne oraz, czy wszystkie płyny eksploatacyjne są uzupełnione.

Największe natężenie ruchu przewidywane jest w świąteczny poniedziałek, kiedy większość z nas będzie wracać do swoich domów. Pamiętajmy, że czas podróży nie zawsze jest taki sam. Lepiej do celu dojechać nieco później, niż narażać siebie i swoich pasażerów na niebezpieczeństwo spowodowane zbyt szybką jazdą.

W te święta, tak jak w latach ubiegłych, policjanci będą także sprawdzać stan trzeźwości kierujących. Nie będzie żadnego pobłażania dla tych, którzy wsiądą za kierownicę pod wpływem alkoholu, narkotyków lub innych niedozwolonych substancji.

Rozwaga i ostrożność za kierownicą to zasady odpowiedzialnego kierowcy nie tylko w czasie świąt.

ar / tychy.info

źródło: Policja Śląska

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.