tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 18 kwietnia 2022

Cykliczne warsztaty dla małych i dorosłych tyszan na osiedlu A

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Miejskie Centrum Kultury" podaj

Miejskie Centrum Kultury w Tychach i Rada Osiedla Anna zapraszają na aktywne, pełne zabawy i ciekawej nauki warsztaty dla mieszkańców na os. A! Oferta skierowana jest do dzieci i dorosłych.

Reklama

aktywne suble, sport, gimnastyka
Cykliczne warsztaty dla małych i dużych tyszan


Od kwietnia ruszają zajęcia w sali parafialnej Kościoła Miłosierdzia Bożego w Tychach. To idealna okazja do integracji, aktywnego i ciekawego spędzania wolnego czasu, który nie tylko bawi, ale również uczy, rozwija nowe umiejętności, wzmacnia ciało i zdrowie uczestników - tych młodszych i starszych.

Propozycje dla dzieci obejmują ekologiczne zajęcia oparte na zabawie różnymi sztukami artystycznymi, a uczestnicy każdorazowo zabiorą ze sobą do domu nie tylko nową wiedzę, ale i samodzielnie stworzone pod okiem Mileny Maszewskiej z firmy Ekoprzystanek dzieła (wtorki, dzieci 6-12 lat). Dzieciom dedykowane są także czwartki, kiedy podczas półtoragodzinnych zajęć będzie można nauczyć się konstruować i programować mniej i bardziej zaawansowane roboty. Takie będą zajęcia prowadzone przez tyską firmę AR Creative (czwartki, 7-9 i 10-14 lat).

Na dorosłych czekają poniedziałkowe i środowe zajęcia rekreacyjne, które umożliwią integrację, zdrowy ruch, pracę w grupie na świeżym powietrzu lub sali parafialnej. To propozycja dla młodszych i starszych osób, nastolatków i seniorów. Prowadzący zapowiadają różnicowanie intensywności zajęć - w poniedziałki odbywać będą się te spokojniejsze, dla pragnących obudzić swoje uśpione ciało i poradzić sobie z drobnymi dolegliwościami, w środę - te dla bardziej zaawansowanych uczestników, chętnych na pozytywne zmęczenie i wysiłek aerobowy. Sobotnie poranki zaś będą przestrzenią dla miłośników nordic walking.

Wszystkie zajęcia są bezpłatne, ale z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują zapisy w Miejskim Centrum Kultury w Tychach - pod numerem 32 438 20 61 oraz e-mail: mck@mck.tychy.pl. Pierwszeństwo zapisów mają mieszkańcy osiedla A, jednak wszyscy mieszkańcy miasta Tychy mogą zgłosić chęć udziału w zajęciach w miarę wolnych miejsc.

Warsztaty organizowane są w ramach Budżetu Obywatelskiego dla miasta Tychy na rok 2022. Udział w wydarzeniu jest jednoznaczny z akceptacją regulaminu imprez dostępnego na http://www.kultura.tychy.pl


Szczegółowy harmonogram:Poniedziałki:

  • 10:00-11:00 (od 4.04) - Zajęcia rekreacyjne (spokojne)
  • 18:00-19:00 - Zajęcia rekreacyjne (spokojne)


Wtorki:

  • 17:00-18:00 (od 5.04) - Zajęcia kreatywne (6-12 lat)


Środy:

  • 18:00-19:00 (od 6.04) - Zajęcia rekreacyjne (intensywne)


Czwartki:

  • 16:00-17:30 (od 7.04) - Robotyka (7-9 lat)
  • 17:30-19:00 (od 7.04) - Robotyka (10-14 lat)


Soboty:

  • 9:00-10:30 (od 9.04) - Nordic Walking


Zajęcia prowadzone będą od kwietnia do czerwca i są bezpłatne - realizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego dla miasta Tychy na rok 2022.

  • Miejsce: Tychy, parafia pw. Miłosierdzia Bożego
  • Data: kwiecień-czerwiec 2022


Więcej na:

ar / tychy.info

źródło: Miejskie Centrum Kultury

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Miejskie Centrum Kultury

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Miejskie Centrum Kultury" podaj