tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 11 kwietnia 2022
  • 12 kwietnia 2022

GKS Tychy ukarany przez PZPN za zadymę na stadionie Widzewa

Komisja dyscyplinarna Polskiego Związku Piłki Nożnej postanowiła ukarać klub GKS Tychy za chuligańskie zachowanie i zniszczenia infrastruktury stadionowej, do jakich doszło w Łodzi podczas meczu rozegranego 3 kwietnia pomiędzy drużynami Widzew Łódź - GKS Tychy.

Reklama

Zamieszki podczas meczu GKS Tychy z Widzewem Łódź - 03.04.2022
Zamieszki podczas meczu GKS Tychy z Widzewem Łódź - 03.04.2022 · fot. Andrzej Klemba /Interia.pl / twitter


Przypomnijmy: 3 kwietnia podczas meczu 26. kolejki Fortuna 1 Ligi w sektorze gości, w którym zasiedli fani GKS-u Tychy i ŁKS-u Łódź, doszło do wielokrotnego zakłócenia porządku i aktów chuligańskich. Zniszczono między innymi punkt gastronomiczny, toalety, instalacje elektryczne i elementy infrastruktury na trybunie, a łączne straty wstępnie oszacowano na ok. 100 tys. złotych. W trakcie najbliższych spotkań sektor gości pozostanie zamknięty. Klub nie wyklucza, że do końca sezonu będzie on nieczynny dla fanów drużyn przyjezdnych. Więcej: https://www.tychy.info/wiadomosci/14807-wideo-pseudokibice-na-meczu-z-widzewem-klub-wydal-oswiadczenie

Zniszczona trybuna na stadionie w Łodzi
Zniszczona trybuna na stadionie w Łodzi - 03.04.2022 · fot. Marcin Tarociński / rzecznik prasowy Widzew Łódź


Teraz tyski klub dostał półroczny zakaz wyjazdów zorganizowanych grup kibiców.

"Komisja dyscyplinarna PZPN postanowiła ukarać klub GKS Tychy karą dyscyplinarną zakazu wyjazdów zorganizowanych grup kibiców w wymiarze sześciu (6) miesięcy w rozgrywkach Fortuna 1. Ligi" - czytamy w komunikacie PZPN z 7 kwietnia.

ar / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.