tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 10 kwietnia 2022

Metropolitalne Śniadanie Wielkanocne dla Samotnych

Metropolitalne Śniadanie Wielkanocne z dowozem dla Samotnych odbędzie się po raz kolejny z udziałem Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii oraz miasta Katowice. W Święta Wielkanocne wolontariusze wyruszą z dostawami świątecznych posiłków, które trafią do najbardziej potrzebujących mieszkańców w Metropolii. Pomoc zostanie skierowana także do obywateli Ukrainy uciekających przed wojną.

Reklama

wielkanoc, baranek, śniadanie wielkanocne
W Święta Wielkanocne wolontariusze wyruszą z dostawami świątecznych posiłków, które trafią do najbardziej potrzebujących mieszkańców w Metropolii, a także do uchodźców · fot. pixabay.com


Celem Metropolitalnego Śniadania Wielkanocnego, które organizuje Fundacja Wolne Miejsce, jest pomoc osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej, materialnej czy rodzinnej, które nie mogą sobie pozwolić na własną organizację świątecznych posiłków.

W tym roku zgłaszać mogą się także osoby, które przyjęły obywateli Ukrainy uciekających przed wojną. Dostarczenie im świątecznych posiłków to szansa, aby po raz pierwszy od dłuższego czasu mogły poczuć odrobinę radości i optymizmu.

Paczki będą zawierać świeże, tradycyjne potrawy świąteczne - biały barszcz z jajkiem, sałatkę jarzynową, białą kiełbasę - jak również pisanki i drobne upominki. Posiłki, podobnie jak podczas Metropolitalnej Wigilii dla Samotnych, przygotują laureaci programu Master Chef, którzy ponownie włączyli się do udziału w akcji.

Potrawy będą rozwożone przez wolontariuszy spod Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach. Wolontariusze będą jeździć od sobotniego popołudnia (16 kwietnia) do Niedzieli Wielkanocnej (17 kwietnia).

Osoby chcące otrzymać paczki ze śniadaniem wielkanocnym mogą się zgłaszać pod numerem telefonu: 572 005 558. Infolinia będzie czynna od 7 do 13 kwietnia, w godzinach 9:00-17:00.

Metropolitalne Śniadanie Wielkanocne z dowozem dla Samotnych organizowane jest przez Fundację Wolne Miejsce. Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia już po raz trzeci jest partnerem tego wydarzenia.

ar / tychy.info

źródło: GZM - Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.