tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 6 kwietnia 2022

Bezpłatne przejazdy dla obywateli Ukrainy - są zmiany

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Solidarni z Ukrainą" podaj

Od 8 kwietnia uszczegółowione zostaną zapisy taryfy ws. bezpłatnych przejazdów dla obywateli Ukrainy. Z możliwości tej będą mogły korzystać osoby, które przekroczyły granicę z Polską od 24 lutego. Uszczegółowienie tych zapisów pozwoli objąć pomocą te osoby, które uciekały z Ukrainy po rozpoczęciu bestialskiego ataku Rosjan na naszych wschodnich sąsiadów.

Reklama

ztm, metrolinia, autobus ztm
Zmiany: bezpłatne przejazdy dla obywateli Ukrainy · fot. ZTM


Aby skorzystać z możliwości bezpłatnych przejazdów, obywatele Ukrainy, którzy znajdują schronienie w miastach i gminach GZM, podczas kontroli biletów zostaną poproszeni o okazanie jednego z wymienionych poniżej dokumentów:

  • ważnego paszportu ze stemplem wjazdowym,
  • potwierdzenia otrzymania numeru PESEL lub innego dokumentu potwierdzającego obywatelstwo Ukraińskie oraz przekroczenie granicy od dnia 24 lutego 2022 r.


Możliwość bezpłatnych przejazdów dla obywateli Ukrainy, którzy przekroczyli granicę z Polską od 24 lutego, dotyczy komunikacji miejskiej organizowanej przez Zarząd Transportu Metropolitalnego w gminach Metropolii oraz kilkunastu, które z nią bezpośrednio sąsiadują. Rozkład jazdy dostępny jest na stronie internetowej https://rj.metropoliaztm.pl/.

Bieżące informacje dotyczące funkcjonowania komunikacji miejskiej oraz ewentualnych utrudnień na drogach można uzyskać dzwoniąc na infolinię ZTM, która pracuje przez 24 h na dobę, przez siedem dni w tygodniu: 800 16 30 30/ +48 42 291 04 05.

ar / tychy.info

źródło: ZTM

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Solidarni z Ukrainą

Wojna na Ukrainie Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Solidarni z Ukrainą" podaj