tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 6 kwietnia 2022
  • 12 kwietnia 2022

Tyskie mamy chcą wyposażyć ośrodek dla niepełnosprawnych

Grupa mam dzieci niepełnosprawnych z Tychów zbiera środki na zakup wyposażenia dla rozbudowywanego ośrodka OREW.

Reklama

Tyskie mamy chcą wyposażyć dom dla niepełnosprawnych dzieci
Tyskie mamy chcą wyposażyć dom dla niepełnosprawnych dzieci · fot. materiały prasowe


Przypomnijmy: Środowiskowy Dom Samopomocy powstanie przy Ośrodku Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczym w Tychach. Prace rozpoczęto w lutym. Potrwają około 15 miesięcy.

Inwestycja zakłada dobudowę nowego parterowego skrzydła budynku OREW przy al. Niepodległości 90, o powierzchni ponad 1600 mkw. W nowej przestrzeni znajdą się m.in.: gabinety lekarskie, sale do rehabilitacji, strefa relaksacyjna, gabinet hydroterapii, krioterapii, kuchnia treningowa, pracownie warsztatowe oraz pomieszczenia techniczne i gospodarcze.

Ruszyła budowa ośrodka dla dorosłych osób niepełnosprawnych · fot. Tomasz Gonsior / tychy.info


Dzieci kobiet, które postanowiły wziąć sprawy w swoje ręce, obecnie uczęszczają do OREW w Tychach i w większości dotknięte są głęboką niepełnosprawnością tzn. są całkowicie zależne od osoby trzeciej.

- Urząd Miasta w Tychach przeznaczył fundusze z budżetu na wybudowanie takiego miejsca, zostanie dobudowane do istniejącego już OREW. Budynek jest już w trakcie rozbudowy, ale to tylko mury, a same ściany to nie wszystko - wyjaśniają powody rozpoczęcia zbiórki.

- Potrzebne są pieniądze na wyposażenie sal rehabilitacyjnych, pokoi, sal terapeutycznych, hostelu, kuchni, jadalni, łazienki, busa itp. - wymieniają.

Podopieczni OREW Tychy
Podopieczni OREW Tychy · fot. materiały prasowe


- Obecnie, gdy nasze dzieci są mniejsze, mamy siłę się nimi opiekować, zawozić do OREW, zapewnić wszystko co najlepsze. Za kilka lat, gdy dorosną, zostaną zamknięte w domu, bo nie będzie dla nich odpowiednio dostosowanego miejsca. To właśnie dla ich przyszłości spotkałyśmy się wszystkie, zrobiłyśmy burzę mózgów, sięgnęłyśmy po porady mądrych ludzi i postanowiłyśmy założyć zrzutkę. Zrzutkę, na naprawdę szczytny cel. Na miejsce, w którym może się znaleźć każdy z Was - mówią.

Podopieczni OREW Tychy
Podopieczni OREW Tychy · fot. materiały prasowe


Link do zrzutki:Strona na Facebooku poświęcona zebraniu środków: https://www.facebook.com/Tyskie-Niezwyklaki-103046595709278/

ar / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.