tychy.info

Wiadomości

  • 3 kwietnia 2022

Jak znaleźć wymarzoną pracę ?

Materiał partnera:

Kariera zawodowa to jedna z najważniejszych kwestii w życiu każdego człowieka. Po latach edukacji każdy snuje plany i marzy o tym, aby spełniać się w swojej pracy. Życie niestety pisze swoje scenariusze i często poprzestajemy na posadzie, która nie zawsze była naszym marzeniem. Praca zgodna z naszymi zainteresowaniami i predyspozycjami to gwarancja satysfakcji w życiu zawodowym.

Od czego zacząć poszukiwanie idealnej posady?Jeśli jeszcze nie wiesz, co chciałbyś robić w swoim życiu możesz wykonać prostą analizę. Przemyśl jakie są twoje słabe i mocne strony, w czym się spełniasz i co przynosi ci największą satysfakcję. Nie zawsze będzie to zgodne z twoim wykształceniem. Decyzje o wyborze szkoły, czy kierunku studiów podejmujemy bardzo wcześnie i po kilku latach może się ona okazać chybiona. Dobrym rozwiązaniem w takim przypadku są dostępne kursy i studia uzupełniające.

Gdzie szukać ogłoszeń, które spełnią twoje oczekiwania?Sposobów na poszukiwanie pracy jest kilka, poczynając od poczty pantoflowej, na rozwieszaniu ogłoszeń kończąc. Jednak najbardziej popularnym sposobem jest przeglądanie ogłoszeń w internecie. W tym przypadku powinieneś zacząć od lokalnych serwisów internetowych lub skorzystać z portali ogólnokrajowych, z możliwością wyszukiwania ogłoszeń w interesującej cię lokalizacji. Jednym z takich portali jest bezpłatny serwis ogloszenia24m.pl. Zaglądając na tą stronę z łatwością znajdziesz ogłoszenia potencjalnych pracodawców lub sam zareklamujesz się dodając darmowe ogłoszenie.

Profesjonalne CV to podstawa.Trendy w pisaniu CV oraz obowiązujące przepisy często się zmieniają. Nie warto wysyłać CV, które napisałeś kilka lat temu. To, że dane w nim zawarte muszą być aktualne i zgodne z prawdą wie każdy. Jak za pomocą CV przekonać do siebie pracodawców? Przede wszystkim dostosuj jego formę do typu aplikacji i zadbaj o to, aby nie było ono za długie. Idealne CV powinno zmieścić się na jednej stronie. Jeśli twoje doświadczenie zawodowe nie pozwala ci na to, możesz stworzyć CV dwustronne, jednak powinno ono być czytelne i przejrzyste. Konieczne jest zamieszczenie na końcu aktualnej klauzuli dotyczącej przetwarzania danych. W tym celu warto sprawdzić, jaka klauzula obowiązuje w danym dniu oraz czy pracodawca nie zamieścił w ofercie klauzuli na potrzeby konkretnego stanowiska.

Wiesz czego chcesz i masz idealne CV, co dalej?Teraz pozostaje regularnie przeglądać ogłoszenia i uzbroić się w cierpliwość. Nie trać nadziei, jeśli nie dostaniesz odpowiedzi natychmiast. Proces rekrutacji jest skomplikowany, a im ciekawsze stanowisko, tym trudniejsze zadanie ma zespół rekrutujący, który musi rozpatrzyć szczegółowo wiele zgłoszeń.