Wiadomości

  • 31 marca 2022
  • 2 kwietnia 2022
  • wyświetleń: 1023

Nie tylko opady śniegu. IMGW ostrzega przed oblodzeniem

Za nami:

Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW w Krakowie wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia przed oblodzeniem, które może wystąpić na terenie całego województwa śląskiego. Nadal obowiązuje alert IMGW-PIB przed opadami śniegu.

zima, oblodzenie, gołoledź, mróz
Nie tylko opady śniegu. IMGW ostrzega przed oblodzeniem · fot. pless.pl


- Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu i mokrego śniegu powodujące ich oblodzenie. Temperatura minimalna od -4 do -1°C, temperatura minimalna przy gruncie około -3°C - poinformowała w piątek Małgorzata Koper, dyżurny synoptyk IMGW-PIB. Ostrzeżenie obowiązuje od godziny 18.00 w piątek, 1 kwietnia do godziny 9.00 w sobotę, 2 kwietnia.

Nadal obowiązuje alert pierwszego stopnia przed opadami śniegu, który został wydany w czwartek. - Prognozowane są opady śniegu, powodujące miejscami przyrost pokrywy śnieżnej o 7 cm do 15 cm - informowało IMGW-PIB. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska szacuje się na 80%. Ostrzeżenie obowiązuje na terenie całego województwa śląskiego do godziny 12.00 w sobotę, 2 kwietnia.

mp / tychy.info

źródło: IMGW

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.