Wiadomości

  • 31 marca 2022
  • 4 kwietnia 2022
  • wyświetleń: 6156

Nieczynny oddział Megrezu przekształcony na mieszkania

Prezydent Andrzej Dziuba podczas czwartkowej sesji Rady Miasta Tychy poinformował o kolejnej dużej pomocy uchodźcom ukraińskim na terenie Tychów. Nieczynny pawilon Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Megrez został przekształcony w kwatery mieszkalne.

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Megrez
Szpital Megrez z lotu ptaka · fot. www.facebook.com/pg/Wojewódzki-Szpital-Specjalisty


Szpital Megrez oddał miastu pawilon po byłym oddziale geriatrycznym. Dotychczas był on nieczynny. Przygotowane zostały 2 piętra dla nowych, potrzebujących lokatorów. Obiekt przeszedł szybki remont. Zostały odmalowane ściany, zmodernizowane zostało zaplecze sanitarne (łazienki), pomieszczenia wyposażono w meble i pościel.

W tym miejscu będzie mogło zamieszkać około 80 obywateli z Ukrainy - poinformował Andrzej Dziuba.

Jak ponadto w rozmowie z Radiem Piekary przekazał w czwartek zastępca prezydenta do spraw społecznych, Maciej Gramatyka, Tychy są tym miastem w regionie po Katowicach i Gliwicach, w którym przebywa najwięcej uchodźców. Wynika to ze szczątkowych danych pozyskanych na podstawie logowań z telefonów komórkowych. Dane te były zbierane na potrzeby podziału środków na utrzymanie uchodźców z Metropolii GZM - słyszymy w audycji. Wiceprezydent nie wskazał jednak dokładnej liczby obywateli Ukrainy przebywających w naszym mieście.

Przypomnijmy, że Tychy lokują też uchodźców w hotelach oraz w DPS-ie na terenie Kobióra.

ar / tychy.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Solidarni z Ukrainą" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Solidarni z Ukrainą

Wojna na Ukrainie Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Solidarni z Ukrainą" podaj