Wiadomości

  • 31 marca 2022
  • 5 kwietnia 2022
  • wyświetleń: 8275

Roman Polko: hokeiści GKS to "ruski team hokejowy"

Tyszanin, generał Roman Polko również uważa, że rosyjscy hokeiści, grający w klubie GKS Tychy, powinni publicznie potępić agresję swojego kraju na Ukrainę. Ostatnio w mediach społecznościowych nazwał ich "ruskim teamem hokejowym". Klub nadal nie zajął stanowiska.

Roman Polko
Gen. Roman Polko · fot. archiwum prywatne / Facebook


W poniedziałek, 28 marca pisaliśmy, że przedstawiciele Rady Miasta Tychy - Marek Gołosz i Iwona Oleksiak opublikowali nagranie, w którym wzywają rosyjskich zawodników GKS-u Tychy do potępienia napaści Rosji na Ukrainę. - W przeciwnym razie, apelujemy do prezydenta Miasta Tychy Andrzeja Dziuby oraz do prezesa spółki Tyski Sport Krzysztofa Woźniaka o natychmiastowe zerwanie kontraktów z tymi zawodnikami - podkreślili.

To jednak nie ostatni głos dotyczący postawy hokeistów. Teraz generał dywizji Wojska Polskiego w stanie spoczynku - Roman Polko, który jest tyszaninem, również odniósł się do sprawy w mediach społecznościowych (pisownia oryginalna):

"Szacunek dla KH Polonia Bytom, Ciarko STS Sanok, GKS Katowice... Także dla rosyjskich hokeistów KH Energa Toruń, którzy mieli odwagę powiedzieć NIE dla rosyjskiej inwazji w Ukrainie. Hańba dla polskich (?) klubów: GKS TYCHY, CRACOVIA, które wraz z działaczami i władzami miast odmawiają potępienia tej wojny i zdają się układać się w literę "Z" symbolizującą putinowskich faszystów. Mistrzostwo w lidze ważniejsze od honoru? Wywalczony w ten sposób tytuł będzie tylko symbolem wstydu i poniżenia prawdziwych POLSKICH kibiców. Hipokryzja, tchórzostwo, głupota? Nie potrafię zrozumieć tej postawy kiedy z jednej strony wznosi się piękne hasła o wsparciu Ukrainy, o dumie z Niezłomnych Żołnierzy walczących o Niepodległą Rzeczypospolitą, a jednocześnie karmi się ruskich trolli wspierających propagandową machinę Putina" - napisał w środę Roman Polko.

Loading...


Generał opublikował też pod postem list hokeistów rosyjskich grających w Toruniu: „Drodzy Kibice i Przyjaciele toruńskiego hokeja na lodzie. Jesteśmy zawodnikami toruńskiej drużyny hokejowej i wiecie, że razem walczymy w play-offach Polskiej Hokej Ligi, oddając swoje siły, serce, a często i zdrowie na lodzie, by dać Wam radość z naszych wspólnych zwycięstw. Wielu z nas gra w Polsce już od kilku lat i oglądaliście nas w niejednym meczu. Rywalizować chcemy tylko na lodzie, dlatego stanowczo mówimy NIE wojnie, która dotyka mieszkańców Ukrainy, wśród których są również nasi przyjaciele i koledzy, z którymi w przeszłości mieliśmy okazję grać na jednej tafli. Sport to nie polityka” - czytamy.

list toruń hokej


Prezydent sprawę skomentował podczas sesji Rady Miasta Tychy w czwartek, 31 marca, zwracając się do radnego Marka Gołosza:

- Na jakiej podstawie mam żądać od kogokolwiek jakiejkolwiek postawy? Jakim prawem pan ode mnie żąda egzekwowania postaw od wolnych ludzi? - powiedział Andrzej Dziuba podczas sesji.

Tymczasem gen. Roman Polko w mediach społecznościowych jeszcze raz zabrał glos w sprawie. Nazwał hokeistów GKS-u "ruskim teamem hokejowym" i dedykował im rysunek Henryka Sawki:

Loading...


Do tej pory hokeiści GKS Tychy ani sam klub nie zabrali w tej sprawie głosu. Oczekujemy na odpowiedź na naszą prośbę.

Sprawę skomentowała natomiast w poniedziałek, 4 kwietnia rzecznik tyskiego urzędu, Ewa Grudniok:

- Kompetencje prezydenta miasta są jasno określone. O decyzjach personalnych, kontraktach z zawodnikami czy trenerem decyduje Zarząd Spółki Tyski Sport S.A., a nie prezydent Andrzej Dziuba.

ar / tychy.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Solidarni z Ukrainą" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Solidarni z Ukrainą

Wojna na Ukrainie Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Solidarni z Ukrainą" podaj