Wiadomości

  • 3 kwietnia 2022
  • wyświetleń: 1240

I etap 9. edycji Budżetu Obywatelskiego zakończony

21 marca zakończył się I etap Budżetu Obywatelskiego na rok 2023, czyli przyjmowanie wniosków złożonych przez mieszkańców. Mieszkańcy złożyli 197 formularzy. Na etapie oceny formalnej jest 149 wniosków rejonowych oraz 48 wniosków ogólnomiejskich.

drzewa, ul. nowa , budżet obywatelski
Nasadzenia z Budżetu Obywatelskiego · fot. TZUK


Złożone projekty obejmują zadania związane z zagospodarowaniem najbliższego otoczenia - tak wynika z pierwszej, ogólnej analizy już złożonych wniosków.

- Mieszkańcy najczęściej wnioskują o poprawę bezpieczeństwa i komfortu korzystania z infrastruktury miejskiej. Nie zabrakło też wniosków dotyczących nasadzeń zieleni. Pojawiło się również kilka projektów dotyczących placów zabaw i możliwości wspólnego spędzenia czasu na nich - mówią urzędnicy.

Dużą grupę projektów stanowią projekty o charakterze kulturalnym, takie jak: cykle animacji dla dzieci, festyny, półkolonie, spotkania autorskie oraz zajęcia z rękodzieła. Zadania te integrują mieszkańców i pozawalają na ciekawe zagospodarowanie czasu wolnego.

Kilkanaście osób wnioskowało o zajęcia sportowe, poprawiające kondycję mieszkańców: aerobik, zumbę oraz utworzenie infrastruktury do uprawiania wspinaczki.

- Serdecznie dziękujemy autorom za każdy złożony projekt oraz wszystkim mieszkańcom za poparcie projektów na formularzach. Wniosków jest więcej niż w zeszłym roku, kiedy to złożono ich 190 - mówi Maciej Gramatyka - z-ca prezydenta Tychów ds. społecznych.

Ostateczny wykaz złożonych wniosków zostanie opublikowany na stronie: razemtychy.pl

Harmonogram kolejnych etapówOd 22 marca do 23 czerwca 2022 roku wnioski będą sprawdzane pod względem formalnym i merytorycznym, to także czas na spotkania z mieszkańcami. Promocja projektów zaplanowana jest od 20 lipca do 19 września 2022 roku. Głosowanie odbędzie się w terminie 9 - 19 września 2022 roku. Każdy mieszkaniec Tychów niezależnie od wieku może wziąć udział w głosowaniu i zdecydować, które projekty mają zostać zrealizowane w następnym roku. Lista wygranych projektów zostanie opublikowana na stronie razemtychy.pl do 7 października 2022 roku.

ar / tychy.info

źródło: UM Tychy

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.