tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 29 marca 2022
  • 30 marca 2022

Policja wyjaśnia zdarzenie z udziałem kobiety na hulajnodze

Policjanci z Tychów wyjaśniają okoliczności potrącenia kobiety na hulajnodze elektrycznej, do którego doszło na oznakowanym przejeździe dla rowerzystów.

Reklama

Potrącenie kobiety na hulajnodze
Potrącenie kobiety na hulajnodze - 28.03.2022 · fot. 112tychy.pl


Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 28 marca przed godziną 15.00 na ulicy Armii Krajowej w Tychach. Ze wstępnych ustaleń policjantów znajdujących się na miejscu zdarzenia wynika, że 69-letni kierujący samochodem Hyundai potrącił kobietę na hulajnodze elektrycznej. 24-latka miała przejeżdżać oznakowanym przejazdem dla rowerów. Poszkodowana ze złamanym palcem trafiła do szpitala.

Kierowca Hyundaia (69 lat) jak i 24-latka w chwili zdarzenia byli trzeźwi.

Wystarczy chwila nieuwagi na drodze, by doszło do tragedii. Policja przypomina o regulacjach prawnych, które mówią o tym, że zbliżając się do przejścia dla pieszych, kierujący jest zobowiązany zachować szczególną ostrożność oraz zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się na tym przejściu, albo na nie wchodzącego i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na tym przejściu albo wchodzącemu na to przejście.

Przepisy nie zwalniają również pieszego z obowiązku zachowania szczególnej ostrożności podczas wchodzenia i przechodzenia przez jezdnię oraz korzystania z przejścia dla pieszych. W dalszym ciągu zabrania się także pieszemu wchodzenia na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd, w tym również na przejściu dla pieszych. To samo dotyczy uczestników rowerów czy hulajnogi.

ar / tychy.info

źródło: KMP Tychy, 112tychy.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.