tychy.info

Wiadomości

  • 29 marca 2022

Wypadanie włosów? Sprawdź jak mu zapobiegać

Materiał partnera:

Problem wypadania włosów może mieć wiele przyczyn i dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Każdego dnia wypada nam ponad kilkadziesiąt włosów i jest to naturalny proces. Na miejscu utraconych wyrastają nowe włosy. Jeżeli jednak zauważamy, że włosy wypadają w większej ilości, np. możemy znaleźć ich więcej na szczotce do włosów, warto zastanowić się co może być tego przyczyną. Im szybciej zostanie postawiona diagnoza, tym szybciej można wprowadzić środki zapobiegawcze.

Wypadanie włosów? Sprawdź jak mu zapobiegać


Jakie mogą być przyczyny wypadania włosów?Przyczyn wypadania włosów może być naprawdę wiele. Może to mieć podłoże w czynnikach mechanicznych i chemicznych. Pierwsze z nich to nieprawidłowe traktowanie włosów, czyli zbyt mocne wiązanie w kucyk lub też używanie nieodpowiednich szczotek i za mocne wyczesywanie. Jeśli zaś chodzi o czynniki chemiczne, mamy na myśli poddawanie włosów zbyt częstym lub zbyt intensywnym zabiegom takim jak koloryzacja, rozjaśnianie czy ondulacja. Problemy z wypadaniem włosów mogą wynikać też ze złej diety, która prowadzi do niedoborów cynku, selenu, żelaza oraz kwasu foliowego. Nadmierne wypadanie włosów może być też spowodowane stresem, zaburzeniami hormonalnymi, chorobami skóry lub zażywaniem różnego rodzaju leków (np. leki zakrzepowe).

Jak wzmocnić włosy by nie wypadały?W trakcie kuracji przeciwko wypadaniu włosów należy działać kompleksowo. Ważne jest przede wszystkim wdrożenie odpowiedniej pielęgnacji, która ma na celu poprawę kondycji włosów. W pierwszej kolejności należy unikać zabiegów, które mogą im szkodzić, czyli farbowania, suszenia w wysokiej temperaturze, nieodpowiedniego czesania i stylizowania fryzur, które nadmiernie obciążają mieszki włosowe. Do pielęgnacji najlepiej jest wybierać kosmetyki niezawierających substancji podrażniających jak np. SLES. Oprócz tego warto stosować szampony dedykowane problemowi wypadania włosów. Warto też zaopatrzyć się w odpowiednie serum i wcierkę.

Jak zapobiegać wypadaniu?

]

Aby powstrzymać proces wypadaniu włosów, należy zastanowić się, co wywołuje nadmierną ich utratę. Jeżeli przyczyny leżą w niedoborach składników odżywczych, warto jest zadbać o dietę i pomyśleć o suplementacji, jeśli będzie to konieczne. Na pogorszenie kondycji włosów wpływają między innymi niedobory witamin A, C, E oraz witamin z grupy B. Co więcej, jeśli naszą dietą nie dostarczymy pierwiastków takich jak selen, cynk i żelazo, możemy zauważyć wypadanie włosów. Jeżeli z kolei problemy wywołane są problemami ze skórą głowy, warto rozważyć stosowanie preparatów i zabiegów, które poprawią jej stan oraz mikrokrążenie. Możemy skorzystać z zabiegów mezoterapia skóry głowy. Warto do codziennej pielęgnacji wprowadzić też wcierki na porost włosów oraz peelingi. Preparaty te pobudzają krążenie, dzięki czemu mieszki włosowe są lepiej dotlenione. W niektórych przypadkach sytuacja jest na tyle trudna, że konieczne jest stosowanie specjalnych preparatów, które przepisuje lekarz. Mają one na celu przede wszystkim przyspieszenie fazy wzrostu oraz odżywienie mieszków włosowych.

Artykuł powstał we współpracy merytorycznej z https://hair-shop.pl/