Wiadomości

  • 28 marca 2022
  • wyświetleń: 354

Rodzinne wakacje 2022: odliczanie czas zacząć

Materiał partnera:

Coraz więcej państw znosi całkowicie ograniczenia związane z koronawirusem, co otwiera nowe możliwości związane z podróżowaniem. Już za niecałe trzy miesiące zaczynają się wakacje 2022. Odliczanie czas zacząć.

Rodzinne wakacje 2022: odliczanie czas zacząć


O co zadbać przed podróżą?Wymarzone wakacje rodzinne dla każdego wyglądają inaczej. Niektórzy wolą aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu, inni preferują wczasy all-inclusive w gorącym kurorcie nadmorski. Jeszcze inni poszukują odskoczni od życia w mieście w formie agroturystyki lub wyruszają śladami kulinarnych doznań. Swoimi prawami rządzą się wyjazdy z dziećmi, które muszą być dostosowane do ich wieku i osobowości.

Ponieważ na niektórych lotniskach wciąż zdarzają się dodatkowe kontrole, a czas oczekiwania może być dłuższy niż zazwyczaj, często pojawia się konieczność skorzystania z publicznych, niezabezpieczonych sieci WiFi na lotnisku. Warto zatem wcześniej wykupić usługę VPN, na przykład ExpressVPN, która umożliwi też dostęp do polskich stron i aplikacji podczas pobytu za granicą.

Dzieci, które rzadko podróżują, wymagają odpowiedniego przygotowania przez rodziców przed wyprawą samolotem. Warto opowiedzieć dziecku jak dokładnie będzie przebiegać podróż, może pokazać filmik w Internecie o tym, co będzie się działo. Wygodne ubrania i lista rzeczy do zabrania to podstawa. W gorączce przygotowań łatwo o czymś zapomnieć. Przydadzą się na pewno:

  • Przedmiot, do którego dziecko jest przyzwyczajone i daje mu poczucie bezpieczeństwa - ulubiona maskotka czy smoczek
  • Płyn antybakteryjny, nawilżane chusteczki oraz - jeśli są potrzebne - pieluchy (najlepiej jedna na godzinę podróży)
  • Plastikowe reklamówki na śmieci
  • Woda (zapewne trzeba będzie kupić na lotnisku)
  • Zdrowe przekąski


Jaki rodzaj wakacji wybrać?Najprostsze w organizacji są z pewnością wczasy all-inclusive zaplanowane od „A” do „Z” przez biuro podróży. Wystarczy wybrać ofertę, dokonać przelewu i o nic już nie trzeba się już martwić. Wiele hoteli oferuje specjalne warunki dla rodzin dziećmi w każdym wieku. Na miejscu dostępne są baseny, zjeżdżalnie, place zabaw oraz animacje (często również w języku polskim). Można też wybrać pokoje dwupomieszczeniowe i aneksy kuchenne, a restauracje oferują menu dla dzieci.

Na przykład świetną propozycją, często dostępną w krajach takich jak Hiszpania czy południowe Włochy, dla zmęczonych rodziców będą wczasy all-inclusive dla rodzin połączone z opcją codziennych programów zajęć dla dzieci, takich jak latanie na trapezie czy żeglarstwo. Dzieci mają zagwarantowaną profesjonalną opiekę, a rodzice mogą w tym czasie odpocząć.

Rejsy statkiem są zazwyczaj kojarzone z miesiącem miodowym lub inną romantyczną wyprawą dla dorosłych. Wiele firm oferuje jednak warte uwagi propozycje rejsów na statkach przyjaznych dzieciom. Dzieci podzielone są na grupy i przebywają w grupie rówieśników, dla których przygotowano atrakcje stosowne dla ich wieku: od przedstawień kukiełkowych po hokeja.

Ciekawym pomysłem może okazać się wyprawa w okolice Ardèche w południowej Francji. Kilka dni spływów kajakowych i jaskiniowych oraz wspinaczki w tym pięknym regionie z pewnością zachwyci starsze dzieci. Aby się tam dostać najlepiej wybrać do lot do Marsylii lub Lyonu, a stamtąd skorzystać ze świetnie rozwiniętej sieci transportu publicznego. Można też skorzystać z oferty jednej z wielu firm organizujących kilkudniowy pobyt rodzinny w tym regionie.