Wiadomości

  • 26 marca 2022
  • wyświetleń: 1074

60 wykroczeń podczas akcji "Bezpieczny pieszy"

Blisko 60 wykroczeń ujawnili policjanci tyskiej drogówki podczas minionych działań „Bezpieczny Pieszy”. Mundurowi rozdawali kamizelki odblaskowe z napisem "Bądź widoczny" i przypominali, że odblask może nawet uratować życie. Policjanci apelowali także o rozwagę na drodze i jazdę zgodną z przepisami ruchu drogowego.

60 wykroczeń podczas akcji "Bezpieczny pieszy" - 03.2022 · fot. KMP Tychy


W ramach poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym policjanci tyskiej drogówki prowadzą cyklicznie działania pod nazwą "Bezpieczny Pieszy". Podczas ostatnich działań mundurowi ujawnili blisko 60 wykroczeń. Tylko jedno było popełnione przez pieszego, który przechodził w miejscu niedozwolonym. Pozostałe wykroczenia dotyczyły kierujących pojazdami, którzy między innymi przekraczali przędność w rejonie przejść dla pieszych lub nawet wyprzedzali na nich inny pojazd.

Chcąc poprawić widoczność pieszych policjanci rozdawali elementy odblaskowe. Pieszy z założoną kamizelką odblaskową jest zdecydowanie bardziej widoczny niż osoba ubrana na ciemno bez żadnego odblasku. Policjanci uświadamiali młodzież, która udawała się do jednej ze szkół na zorganizowane przedsięwzięcie, że tak naprawdę odblask może uratować życie. Dlatego rozdawali im kamizelki z napisem „Bądź widoczny”.

Kierującym policja przypomina kierowcom, że zbliżając się do przejścia dla pieszych mają oni obowiązek zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu. Pieszy z kolei powinien dla własnego bezpieczeństwa zawsze upewnić się czy może bezpiecznie przejść przez przejście.

Pamiętaj, że największy wpływ na swoje bezpieczeństwo masz Ty sam!

ar / tychy.info

źródło: KMP Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.