tychy.info

Wiadomości

  • 25 marca 2022

Projekt domu jednorodzinnego - jaki wybrać?

Materiał partnera:

Zamieszkanie we własnym domu, funkcjonalnym i komfortowym w użytkowaniu, to marzenie wielu rodzin. Właściciele działek budowlanych szukają projektów odpowiednich do realizacji na swoich parcelach, sprawdzają wymogi w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego lub Warunkach Zabudowy, by znaleźć i wybrać projekt, który będzie można na niej wybudować. Tak właśnie należy zacząć realizację marzeń o własnym domu. Poszukując ciekawych gotowych projektów domów, warto zajrzeć na stronę ARCHON+.

obrazek_1200x900_Dom_w_mirabilisach_G2E_OZE


Każda rodzina kieruje się indywidualnymi kryteriami wyboru i szuka projektu, który w pełni zaspokoi oczekiwania wszystkich domowników. W obszernej i różnorodnej kolekcji Pracowni każdy ma szansę znaleźć ten wymarzony, a czytelna mapa kategorii ułatwia to zadanie. Z pomocą wyszukiwarki można z kolei bardzo szybko wytypować projekty domów, spełniające konkretne, szczegółowe założenia. Pomoc w doborze projektu zgodnego z wymogami MPZP/WZ oraz indywidualnymi oczekiwaniami Inwestora, także pod względem planowanego budżetu, zapewniają Doradcy Projektowi, a wszechstronnie i szczegółowo opracowana dokumentacja ułatwia adaptację projektu oraz realizację inwestycji. Do każdego projektu można zamówić kosztorys budowlany, który jest przydatnym narzędziem dla Inwestora podczas budowy domu, a także na etapie organizacji przedsięwzięcia.

1200x900_Dom_w_aromach_G2


Kupując gotowy projekt domu, Inwestor ma możliwość w krótkim czasie przystąpić do załatwiania formalności i niebawem rozpocząć prace budowlane. Powtarzalność takich projektów jest także sporym atutem, pozwala korzystać z doświadczeń osób, które swoje domy już wybudowały i dzielą się opiniami, doświadczeniami, zdjęciami, a także filmami na blogach, czy forach internetowych. Na stronie internetowej Pracowni w zakładce REALIZACJE można obejrzeć galerię zdjęć oraz filmy z realizacji. Warto także zwrócić uwagę na wizualizacje wnętrz, opracowywanych do poszczególnych gotowych projektów, które pozwalają odkryć możliwości aranżacyjne domów i stanowią jednocześnie cenne źródło inspiracji.

Spójrzmy na trzy różne projekty domów jednorodzinnych i poznajmy ich atuty.

obrazek_1200x900__Dom-w-renklodach_15_G2


  • Dom w renklodach 15 (G2)” to atrakcyjny projekt domu parterowego z czterospadowym dachem, z funkcjonalnym wnętrzem oraz dwustanowiskowym garażem. Prosta bryła tego nowoczesnego domu z elewacją w modnych kolorach i z dużymi przeszkleniami prezentuje się niezwykle elegancko. Komfortowa przestrzeń, z wyraźnie wyodrębnioną strefą dzienną i nocną, oferuje wygodne w użytkowaniu pomieszczenia. Dzięki kominkowi przestrzeń dzienna zyskała przytulny klimat, a atrakcyjnie zaaranżowany narożny taras łączy ją z ogrodem. Mieszcząca trzy sypialnie strefa nocna zapewnia mieszkańcom komfortowe warunki do prywatnego wypoczynku oraz nauki. Praktyczne pomieszczenia gospodarcze ułatwiają wykonywanie codziennych prac, a wiatrołap w odpowiedni sposób oddziela część mieszkalną od garażu.


obrazek_1200x900_Dom_w_aurorach_14


  • Dom w aurorach 14” jest ekonomicznym w realizacji domem z poddaszem użytkowym i wpisanym w bryłę jednostanowiskowym garażem. Prosta konstrukcja bryły i dachu w pozytywny sposób oddziałuje na koszty oraz tempo prowadzenia robót budowlanych. Estetyczna kompozycja elewacji i duże przeszklenia sprawiają, że ten nowoczesny dom prezentuje się bardzo atrakcyjnie. Przestrzeń strefy dziennej powiększa przyległy taras z drewnianą pergolą, atutem kuchni jest zlokalizowana w pobliżu spiżarnia. Strefa prywatna na poddaszu oferuje przemyślany układ pomieszczeń, przewidziano tutaj trzy sypialnie, każda z nich ma dostęp do garderoby. Obszerna pralnia posiada powierzchnię do suszenia oraz przechowywania.


obrazek_1200x900_Willa_Adelajda_G2


  • Willa Adelajda (G2)” jest przestronną, nowoczesną piętrową willą o atrakcyjnej bryle z czterospadowym dachem i wysuniętym częściowo przed elewację frontową dwustanowiskowym garażem. Funkcjonalnie zaprojektowana przestrzeń strefy dziennej oferuje komfortowy i reprezentacyjny salon z kominkiem, który za sprawą przesuwnego przeszklenia szeroko otwiera się na przyległy taras. Posiada on praktyczny podcień, umożliwiający wygodny relaks w każdą pogodę. Strefa nocna to komfortowa przestrzeń, której optymalne doświetlenie umożliwiają duże przeszklenia. Dwie spośród trzech sypialni posiadają prywatne garderoby, z holu dostępna jest komfortowa łazienka z narożnym oknem oraz pralnia.


Szczegółowe informacje o projektach oraz wizualizacje wnętrz dostępne są na archon.pl