Wiadomości

  • 26 marca 2022
  • 4 kwietnia 2022
  • wyświetleń: 3000

[FOTO] Za nami II Tyska Wymiana Ubrań w Pasażu Kultury Andromeda

W sobotę, 2 kwietnia w Pasażu Kultury Andromeda odbyła się II Tyska Wymiana Ubrań. Na wydarzenie zaprosiła Młodzieżowa Rada Miasta Tychy.

II Tyska Wymiana Ubrań w Pasażu Kultury Andromeda - 2.04.2022 · fot. Tomasz Gonsior


- Chcesz wymienić swoją garderobę na nową, bez chodzenia po sklepach i wydawania pieniędzy? A może też nie zgadzasz się na niszczenie środowiska przez nadmierny konsumpcjonizm oraz branżę modową i tzw. fast fashion. Jeśli tak, zapraszamy na Drugą Tyską Wymianę Ubrań! Spędzimy miło czas, wymieniając się ubraniami i poznamy się podczas wspólnych rozmów. Weźcie mamy, dziadków, znajomych, sąsiadów i przyjdźcie na wymianę - zachęcali organizatorzy przed wydarzeniem.

Po raz pierwszy pomysł organizacji tego typu wydarzenia pojawił się w 2020 roku. - Tę akcję organizowaliśmy z młodzieżą ze strajku klimatycznego. Wymianę organizujemy w takim trybie, że każdy może przyjść zostawić ubrania, iść np. na zakupy i do nas wrócić - powiedział portalowi tychy.info Mikołaj Figlarski, przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta Tychy.

- Ubrania, które zostaną po wymianie, przekażemy na Plac Św. Anny (punkt zbiórki dla Ukrainy). Z informacji, jakie do nas docierają, ludzie chcą organizacji kolejnych wymian ubrań. Myślimy o cykliczności i regularności, to też będzie większy odzew i myślę, że ta akcja mogłaby się wpisać w taką społeczną świadomość - dodaje Figlarski. - Na pewno kolejna wymiana będzie już we wrześniu. Zastanawiamy się, nad tym, aby tę częstotliwość zwiększyć. Więc myślę, że tutaj najpewniejszym odnośnikiem będą nasze media społecznościowe, bo właśnie tam takie informacje będziemy zamieszczać - podsumowuje.

ar, mp / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.