Reklama

Wiadomości

  • 24 marca 2022
  • 27 marca 2022
  • wyświetleń: 4237

[ZDJĘCIA] Tyskie autobusy pojechały do Lwowa!

Konwój 13 autobusów przekazanych przez samorządy województwa śląskiego w czwartek rano wyruszył w drogę do Lwowa. Wśród nich są tyskie pojazdy.

Tyskie autobusy jadą do Lwowa - 23-24.03.2022 · fot. PKM Tychy, Andrzej Dziuba Prezydent Tychów


W środę 23 marca na terenie zajezdni PKM Tychy odbyła się konferencja prasowa dotycząca wsparcia Lwowa poprzez spółki komunikacyjne w Metropolii. Już w czwartek, 24 marca o godz. 5:00 z zajezdni Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej w Tychach wyjechała kolumna autobusów do Lwowa. Jest to odpowiedź na apel mera Lwowa Andrija Sadowego, który swoje autobusy wysłał na zachód Ukrainy. Autobusy będą wykorzystane przez tamtejszego przewoźnika, gdyż lwowski tabor służy aktualnie ukraińskiej armii. Na apel mera wraz z Tychami odpowiedziały Katowice, Sosnowiec i Świerklaniec. W sumie do Lwowa wyjedzie 13 autobusów, z czego 7 udostępnił PKM Tychy.

Loading...


Autobusy dodatkowo zostały zapełnione darami wśród których znalazły się m.in. opatrunki, kompresy, bandaże, plastry, leki, świece, latarki, baterie, zapalniczki, śpiwory, koce, materace, karimaty, ręczniki odzież, obuwie i inne rzeczy, tak bardzo potrzebne teraz na Ukrainie.

ar / tychy.info

źródło: PKM Tychy

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Solidarni z Ukrainą" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Solidarni z Ukrainą

Wojna na Ukrainie Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Solidarni z Ukrainą" podaj