tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 22 marca 2022

Kolizja pijanego kierowcy z dożywotnim zakazem prowadzenia auta

Pijany kierowca osobowego Peugeota podczas manewrowania na parkingu uderzył w zaparkowanego Seata. Kobieta będąca świadkiem zdarzenia, zabrała mu kluczyki i powiadomiła służby. Mężczyzna miał 2,4 promila alkoholu we krwi i dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

Reklama

Kolizja pijanego kierowcy z dożywotnim zakazem prowadzenia auta - 21.03.2022
Kolizja pijanego kierowcy z dożywotnim zakazem prowadzenia auta - 21.03.2022 · fot. 112tychy.pl


W poniedziałek, 21 marca około godziny 20.00 dyżurny tyskiej policji otrzymał zgłoszenie, że na osiedlowym parkingu przy ul. Lencewicza doszło do kolizji, a jej sprawca może być pod wpływem alkoholu. Na miejsce zgłoszenia natychmiast wysłany został patrol drogówki. Po przybyciu na miejsce zgłoszenie zostało potwierdzone. Kobieta będąca świadkiem zdarzenia zabrała kierującemu kluczyki, uniemożliwiając mu dalszą jazdę. Kierowca osobowego Peugeota podczas manewrowania na parkingu uderzył w zaparkowanego Seata. Podczas badania alkomat wykazał u niego 1,15mg/l co daje 2,4 promila. 65-letni mężczyzna został zatrzymany, a jego pojazd odholowano na policyjny parking. Dodatkowo okazało się, że kierowca ma dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

- Kobiecie, która dokonała obywatelskiego ujęcia i nie pozostała obojętna na zaistniałą sytuację, gratulujemy postawy - mówią tyscy policjanci.

Trwa dalsze postępowanie w tej sprawie.

ar / tychy.info

źródło: 112tychy.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.