Wiadomości

  • 21 marca 2022
  • wyświetleń: 1763

Kobieta z "ciężką nogą" pędziła krajową jedynką

Policjanci z tyskiej grupy SPEED zatrzymali kierującą volkswagenem, która pędziła 175 km/h drogą krajową nr 1. Kobieta miała spieszyć się do pracy. Kierującą ostudził mandat oraz punkty karne.

mandat
Mandat ostudził kobietę "z ciężką nogą" · fot. KPP Pszczyna


Policjanci z tyskiej grupy SPEED zatrzymali do kontroli drogowej na drodze krajowej numer 1 kierującą volkswagenem golfem. Kobieta pędziła 175 km/h w miejscu, gdzie dopuszczalna prędkość wynosi 100 km/h. Ponadto 31-latka jechała lewym pasem ruchu, pomimo wolnego prawego. Kobieta tłumaczyła, że spieszy się do pracy. Została ukarana mandatem karnym w wysokości łącznie 2550 złotych. Na jej konto dopisane zostało 12 punktów karnych.

Pamiętajmy, że pośpiech, brak skupienia na drodze, w połączeniu z „ciężką nogą”, może prowadzić do niebezpiecznych wypadków. Nadmierna prędkość jest jedną z najczęstszych przyczyn tragicznych w skutkach zdarzeń. Respektujmy przepisy, gdyż wyjeżdżając na drogę jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za siebie, ale i innych uczestników ruchu drogowego.

ar / tychy.info

źródło: KMP Tychy

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.