Wiadomości

  • 21 marca 2022
  • wyświetleń: 1168

Światowy Dzień Zdrowia: Eskulapiada Tyska

Eskulapiada Tyska, wpisując się w obchody Światowego Dnia Zdrowia, odbędzie się 7 kwietnia na terenie Zespołu Szkół im. Orląt Lwowskich w Tychach przy ulicy Budowlanych 156. Będą to zawody pierwszej pomocy.

pierwsza pomoc , eskulapiada
Pierwsza pomoc · fot. pixabay.com


W przysiędze Hipokratesa, którą składają lekarze wybrzmiewają słowa:

„Zdrowy tryb życia i sposób odżywiania zalecał będę wedle swoich sił i osądu, mając na względzie pożytek cierpiących, chroniąc ich zaś przed szkodą i krzywdą.”

Te niezwykłe słowa są wciąż aktualne, gdyż dbałość o zdrowie, niesienie pierwszej pomocy i ratowanie ludzkiego życia to wartości najważniejsze oraz szczególnie istotny element edukacji młodzieży. Kierując się tym przesłaniem, Zespół Szkół im. Orląt Lwowskich w Tychach Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Katowicach, wychodzi naprzeciw dzisiejszym potrzebom i prowadzi Sekcję Pierwszej Pomocy.

Promując zdrowy styl życia oraz potrzebę niesienia pierwszej pomocy przedmedycznej zaprasza uczniów klas 7-8 szkół podstawowych do udziału w Eskulapiadzie Tyskiej, objętej patronatem Prezydenta Miasta Tychy - Andrzeja Dziuby i Prezesa Zarządu Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Katowicach - Jacka Kwiatkowskiego.

eskulapiada tyska

ar / tychy.info

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.