Wiadomości

  • 16 marca 2022
  • 19 marca 2022
  • wyświetleń: 3766

Śledztwo prokuratury w spółce Master. Jest oświadczenie

W tym tygodniu prokuratura wszczęła śledztwo w związku z nieprawidłowościami w gminnej Spółce Master - Odpady i Energia.

śmieci, odpady, um tychy
Segregacja odpadów · fot. UM Tychy


Policja, która wkroczyła w ostatnich dniach do spółki, nie udziela informacji dotyczących prowadzonych na miejscu działań.

O szczegóły zapytaliśmy prokuraturę:

- Prokuratura Okręgowa w Katowicach prowadzi śledztwo dotyczące nieprawidłowości w spółce. W ostatnim czasie w związku z tym śledztwem wykonywane były czynności w spółce. Z uwagi na wczesny etap śledztwa nie przekazujemy bliższych informacji dotyczących tej sprawy - poinformowała nas rzecznik prasowa Prokuratury Okręgowej w Katowicach Marta Zawada-Dybek.

16 marca spółka Master wydała oświadczenie w sprawie:

OŚWIADCZENIE Spółki MASTER z dn. 16.03.2022 r.
Prokuratura Okręgowa w Katowicach prowadzi postępowanie wobec rożnych komercyjnych podmiotów z regionu województwa śląskiego, które zajmują się gospodarką odpadami. Firmy te, ze względu na swoją działalność wchodziły w relacje biznesowe również z firmą Master - Odpady i Energia Spółka z o.o. w Tychach. W związku z tym w dniu 14 marca 2022 roku, na zlecenie Prokuratury Okręgowej w Katowicach, funkcjonariusze policji przejęli dokumentację dotyczącą faktur, przepływów bankowych i umów pomiędzy tymi firmami, a spółką Master - Odpady i Energia. Spółka Master - Odpady i Energia nie jest upoważniona, a wręcz dla dobra prowadzonych czynności wyjaśniających nie ma prawa udzielania bardziej szczegółowych informacji.

Z poważaniem
Marek Szeles
Rzecznik prasowy
Master - Odpady i Energia Sp. z o.o.

ar / tychy.info

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.